Лікарі у Львові видалили пухлину із мозку однорічної дитини під час обстрілу і відключення світла (Фото)

Опубліковано:

Нейрохірурги видалили 3-см ракову пухлину із мозку однорічної дитини під час обстрілу, коли Львів був знеструмлений . Операцію виконали в Лікарні Святого Миколая. Вона була останнім шансом врятувати маля, яке буквально згасало на очах.

Рак вперше проявив себе за місяць до того – підвищеною температурою та блювотою. За лічені дні дівчинка, однорічна Злата із Житомира, перестала сидіти та ходити. Зрештою дитя опинилося в стані, коли могло лише лежати, закинувши голову назад. Дівчинка мучилася від нестерпного болю.

Лікарі виявили об’ємну пухлину, що притискала стовбур мозку до кістки головного. Це саме та ділянка, яка контролює життєво важливі функції. Тому у Злати виникли проблеми з ковтанням, диханням і біль. На той час циркуляція рідини у мозку підтримувалась лише завдяки спеціальній шунтувальній системі. Врятувати дитину може лише операція одного із найвищих рівнів складності. Єдині, хто на неї зважуються – нейрохірурги Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.

Зволікати не можна. Хірурги стають до роботи. Пухлина розташована в небезпечному місці. Величезна загроза сильної крововтрати в ділянці втручання. Попри ризики, більша частина операції минає без ускладнень. Нейрохірурги переходять до завершального етапу. У цей же час у Львові – вибухи. Світло в операційній гасне. Кілька секунд іде на те, аби увімкнулися генератори. Лампи знову починають світити. Нейрохірурги продовжують працювати. Навіть попри небезпеку – зупинити втручання вони не можуть. На вагах – дитяче життя.

Як згодом з’ясується: у Злати – одна із найпоширеніших внутрішньочерепних видів пухлин – епендимома. Це агресивне ракове захворювання, що швидко прогресує та поширюється на прилеглі структури мозку. Пухлину діаметром 3 см успішно видаляють. Після втручання Златочку більше не мучить жахливий біль, вона уже сидить та з допомогою мами може стояти на рівних ніжках. Попереду у неї наступний етап боротьби за життя – курси хіміотерапії.

Тим часом команда нашого дитячого центру нейрохірургії Лікарні Святого Миколая під керівництвом Михайла Ловги продовжує приймати найважчих пацієнтів з усіх куточків України. Адже багато медичних закладів зазнали руйнувань під час війни. І все для того, аби наші діти отримували найкраще лікування в Україні.

Про Захід