Лікарі у Львові наново сформували чоловіку череп після важкого мінно-вибухового поранення (Фото)

Опубліковано:

Львівські лікарі провели надскладну реконструктивну операцію пораненому захиснику. Прооперували бійця в Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ.

Андрію – 47, він із Запоріжжя. 24 лютого 2022 року він добровільно пішов захищати нашу країну. Менш ніж за місяць від повномасштабного вторгнення – під час виконання бойового завдання на Донеччині – боєць потрапив під мінометний обстріл. Уламок снаряду поцілив чоловікові прямо в обличчя.Із множинними осколковими пораненнями побратими евакуювали Андрія до найближчого медзакладу. Спершу захисника рятували лікарі в Покровську, потім у Дніпрі і зрештою – вже у Львові.

Через важке поранення в Андрія розвинувся остеомієліт – це запалення кістки, спричинене інфекцією. Оперувати в такому стані пацієнта неможливо. Цілих три місяці лікарі боролися із запальним процесом і врешті-решт перемогли інфекцію. Лише після цього щелепно-лицеві хірурги змогли розпочати підготовку Андрія до операції з реконструкції черепа. За результатами комп’ютерної томографії спеціалісти виготовили титанові пластини для скроневої та виличної кісток, лобної ділянки, а також під очницю. І призначили день надскладної операції, над підготовкою до якої працювала ціла група медиків.

Команда хірургів розпочала втручання з розшарування тканин, які щільно зрослися за час боротьби із запаленням. Лікарі відділили шкіру від мʼязів та кісток. Розпиляли виличну кістку та повернули її в правильне положення. Наступним кроком була реконструкція дна орбіти – тобто очної ямки. Позаяк, після поранення рухи очного яблука стали обмеженими і захисник скаржився на постійний дискомфорт. Завдяки протезу око вдалося підняти, поставити в правильне фізіологічне положення та відновити рухливість.

Операція тривала 4 години та пройшла успішно. На десятий день Андрій вже поїхав до рідного міста. А після реабілітації доброволець планує повернутися на передову, аби і далі боронити країну.

Перше медичне об’єднання Львова

Про Захід