Лідер «УДАРу» Закарпаття Віктор Погар: Влада має стимулювати українців до вакцинації та протидіяти антивакцинальній кампанії РФ

Опубліковано:

На сьогодні рівень вакцинації в Україні сягає трохи більше як 18%, хоча середній показник у світі складає вже близько 40%. До таких сумних реалій в нашій державі призвели дві причини: перша – українці не довіряють владі, друга – масштабна антивакцинальна кампанія з боку Росії. Вкрай важливо позбутися першого і покласти край другому.

Про це заявив очільник Закарпатського «УДАРу Віталія Кличка» Віктор Погар.

«За 30 років після відновлення незалежності України всі, хто ставали до державного керма, так і не спромоглися досягти того, щоби подолати недовіру населення до влади, вона й нині залишилася на низькому рівні. Це ставлення екстраполюється й на медичну систему. Тому недовіра й тут. А тому в питанні щеплення влада жодним чином не може брати собі за головні інструменти примус та залякування громадян. Держава має заохоченням і любовʼю долати стереотипи людей та стимулювати їх до більш активної вакцинації», – переконаний Віктор Погар.

Для підтвердження цього він нагадав, що в Україні вже є кілька показових прикладів успішної вакцинальної кампанії в окремих громадах – саме там, де вдалися до стимулювання, а не примусу з боку влади. Це місто Моршин, в якому провакциновано понад 75% населення і кількість хворих, що підлягають шпиталізації, є мізерною, та Липецька громада на Харківщині, де вакциновано 94% дорослого населення і захворюваність майже нульова.

«Довіра громадян до влади – це важливий фактор у побудові сильної держави. Ефективна позитивна кампанія з вакцинації в Україні може стати для влади важливим кроком на початку шляху у встановленні довіри», – зазначив керівник Закарпатської обласної організації «УДАР Віталія Кличка».

Крім тотальної недовіри до влади, за словами Віктора Погара, є й друга причина низького рівня вакцинації – масштабна інформаційна діяльність Росії. «За даними Центру протидії дезінформації при РНБО, Росія розгорнула в нашій державі цілу антивакцинальну кампанію – цілеспрямовану і дезінформаційну, яка проводиться державними засобами впливу Росії (ТБ-канали, радіо, преса, соцмережі) та агентами впливу в Україні (церква МП, так звані лідери громадської думки, деякі лікарі). Українці не винні, що стали жертвами пропаганди і маніпуляцій. Та влада країни має реагувати, вона має протидіяти будь-якій ворожій пропаганді, унеможливлювати її розгул в Україні», – підкреслив голова Закарпатського «УДАРу Віталія Кличка».

Про Захід