Куди подорожуватимуть закарпатці у 2020: Китай, круїз чи Україна

Опубліковано:

Сьогодні ми з упевненістю можемо сказати, що якщо раніше більшість мріяла про відпочинок у Криму, Єгипті чи Туреччині, то зараз горизонти подорожей значно розширилися. Окрім теплих напрямків, краяни залюбки їдуть підкорювати фіорди Норвегії, тижнями плавають морями, пізнають не тільки загадковий Китай, але й охоче мандрують найрізноманітнішими куточками України.

Чим цікавляться закарпатці, якими є нові популярні туристичні тенденції, і як подорожувати бюджетно чи своїм ходом, – дізнавався Про Захід.

Що обирали у 2019?

За даними порталу «У відпустку» котрий рік поспіль найпопулярнішим напрямком є Єгипет. Половина туристичних пакетів були оформлені саме до цієї країни, і це не дивно, адже ціни бюджетні, а туристичний сезон триває цілий рік. Наступна сходинка – Туреччина, 25% туристичних путівок були придбані саме туди. Третя сходинка – за автобусними турами до Європи. Цікавим є й той факт, що 80% авіаподорожей починалися зі столиці, причини дві: дешевше, більше доступних напрямків.

Якщо раніше для того, аби поїхати на море чи у туристичний тур усі шукали компанію друзів чи рідних, то сьогодні усе більше людей їде наодинці. Відпочинок на самоті чи переповнений свободою? Тут кожен обирає сам. У перенасиченому постійною комунікацією світі іноді життєво необхідно залишитися одному, аби відпочити.

У подорожах чи на курортах це й додаткова свобода, адже не потрібно підлаштовуватися під когось, можна самостійно обирати режим, розваги і маршрути. Туроператори і готельєри ці тенденції помітили вже давно, тому радо готують тури чи маршрути для однієї людини, а колись звичне «підселення» у номер вже змінюють на повноцінні одномісні номери. 

Круїзна подорож на лайнері

Затишна каюта, веселі вечірки, а довкола – море. Колись подорожами на круїзних лайнерах ми могли милуватися тільки на екрані телевізора. Сьогодні такий відпочинок стає популярним і серед закарпатців.

«Круїзні лайнери – це, по суті, маленькі плавучі міста, де є усе, що може знадобитися туристу під час подорожі морем чи океаном. Це і готель – каюти різного ступеню комфортності, розважальні центри, кінотеатри, клуби, концертні зали, ресторани, бари, магазини, бутіки, спортивні центри і багато чого іншого. Фактично усе, що може знадобитися людині на суші, є і на круїзних лайнерах, які досягають гігантських масштабів.

Найбільший круїзний лайнер має довжину близько 362 метрів і такі «гіганти» курсують усіма світовими морями та океанами. Власне, можливість з максимальним комфортом проводити свій відпочинок і майже щодня бувати в нових країнах та містах, і є головною особливістю круїзного відпочинку. Ніч турист проводить на лайнері, використовуючи усім його розважальні послуги, а вдень – виходить на сушу ознайомлюватися із щоразу новим містом», – розповіла Євгенія Ганусич, директор туристичного агентства.   

«Лайнери курсують майже усіма морями та океанами світу, однак найпопулярнішими маршрутами є круїзи Середземним морем, США та країнами Карибського басейну, островами Індійського океану. Останнім часом популярними стали круїзи країнами Перської затоки. Такий вид відпочинку надзвичайно популярний серед європейців, особливо похилого віку.

Однак молоді на круїзах також чимало, адже програма лайнерів може задовольнити потреби усіх категорій. Із введенням безвізового режиму частіше почали замовляти круїзи закарпатці – переважно середземноморські, оскільки їх можна придбати за дуже привабливою ціною і за відпустку побачити 6-7 міст Франції, Іспанії, Італії та інших країн. Зрозуміло, що вартість круїзу залежить від маршруту, і, також пори року, тобто сезонності. Придбати путівку на 8-денний круїз Середземним морем (схожа ціна і на круїзи країнами Перської затоки), скориставшись раннім бронюванням,  можна і за 300-400 євро з людини.

Сюди входить портовий збір, проживання в каюті та триразове харчування. Бронюються такі круїзи часто за рік наперед, на весняний чи осінній період, коли ціни найнижчі. Також треба враховувати необхідність добирання до місця відправлення лайнеру. Це може бути Барселона, Рим, Неаполь, Марсель чи інші портові європейські міста, що передбачені в турі.

Однак білети туди можна забронювати так само завчасно, скориставшись послугами авіакомпаній лоукостерів і вартість польоту в обидва боки складатиме не більше 100 євро.  Якщо бронювати круїз за місяць чи кілька тижнів до відпустки, то пропозиції будуть значно дорожчими і не на найкращі лайнери та маршрути. В районі 700 євро з людини.  Круїз по Карибському басейну, до слова, теж може обійтися в 700-1000 доларів з людини, інколи навіть дешевше, однак слід враховувати, що вартість перельоту до країн Атлантичного чи Індійського океану значно вища, а для того, щоб відвідати США слід потурбуватися  ще й про візу.

  Загалом  попит на круїзи серед закарпатців значно підвищився. Наші люди вже чимало поїздили  автобусними турами країнами близького зарубіжжя і хочуть отримати незабутні враження від нових міст та країн, бажано, щоб їх було якомога більше за час одного відпочинку. І круїзи сповна задовольняють такі потреби» – підсумувала Євгенія.

Китай стає ближчим

Ще б пак, адже там можна добряче відпочити на морі, поринути у гастрономічний туризм чи навіть перевірити на собі легендарну китайську медицину.

«На даний момент це найдешевша з точки зору ціна-якість країна з екзотичний напрямків. Приміром, Хайнань – це незаймана природа, неймовірної краси пляжі, готелі з прекрасним обслуговуванням. Ну, і звісно екзотична їжа за доступну ціну.

Хайнань – це незвично чисте і дуже солоне Південно – Китайське море, мальовничі пейзажі, підземні термальні джерела, чистий пісок і стародавні вулкани, відвідування яких не залишить байдужим жодного мандрівника. Плюс можливість відвідати незвичні екскурсії , такі як історичні і культурні пам’ятки, активний відпочинок та екстрим-екскурсії, а також екскурсії для всієї родини.

Хайнань славиться не тільки пляжним відпочинком, але і можливостями з відновлення здоров’я. За підтримки міністерства туризму Китая ми маємо прямі чартери з України на острів Хайнань за дуже хорошими цінами», – пояснила менеджер з туризму Ольга Петрінко.

А як щодо подорожей Україною?

Ксенія Шокіна любить мандрувати як світом, так і Україною, адже переконана, що все починається з дому.

«Великих відстаней не боюся – з дитинства їздила з мамою на Сумщину до родичів. Тому їхати 26-27 годин з Ужгорода в Харків для мене не страшно. Навпаки – люблю потяги. Зрештою, там я можу нарешті відіспатися — спати можу всю дорогу! Перша моя самостійна (у сенсі без батьків) подорож була до Полтави у 15 років.

А от свідомо і цілеспрямовано відкривати для себе Україну почала влітку 2018-го року – тоді прорахувала маршрут до Харкова та Дніпра, а на зворотній дорозі заїхала на море в Херсонській області. Мені просто стало цікаво, якою є Україна, бо до того досить активно знайомилася з Європою, а своєї країни не бачила.

А вже восени того ж року я потрапила на цікавий молодіжний проєкт, спрямований на подорожі Україною – Всеукраїнський рух Твоя країна. Їхнє гасло – 25 областей до 25 років. І в планах на новий 2019 рік я кинула собі виклик: встигнути за 9 місяців побачити 10 обласних центрів», – прокоментувала Ксенія.

«Я впоралася! У результаті – побувала в усіх обласних центрах, крім окупованих. Логічно, що часто питають, яке місто мені сподобалося найбільше.

Відповідь неочікувана: Кропивницький. Це самісінький центр України, дістатися куди досить складно. Там немає хостелів, але решта туристичної інфраструктури досить добре розвинена, можна з легкістю дізнатися багато цікавого про місто навіть подорожуючи наодинці (як це було в моєму випадку).

Кропивницький славиться театром корифеїв, а ще – там цікава архітектура, багато цегляних будівель. Вони мене дуже захопили! Жодне місто в Україні не справляло на мене такий вау-ефект. Хоча на колір і смак товариш не всяк. В Україні надзвичайно багато красивезних міст і місцин. І я це знаю з власного досвіду, бо їжджу не лише в обласні центри», – поділилася Ксенія.

А які міста та країни плануєте цьогоріч відвідати ви?

Вікторія Жуйко, спеціально для Про Заходу 

Про Захід