Коригувальниця з Донеччини проведе за ґратами 15 років за державну зраду

Опубліковано:

За публічного обвинувачення прокурорів Рівненської обласної прокуратури жительку м. Костянтинівка, Донецької області, визнано винною у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

Жінку засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурор довів, що зловмисниця, завербована представником спецслужб рф, здійснювала коригування обстрілів. На виконання завдань свого куратора жінка збирала розвіддані про місця ракетних ударів, завданих військовими рф, а також інформацію про пункти дислокації, рух, підрозділи та чисельність особового складу Сил оборони на Донеччині.

Обвинувачена систематично фотографувала місця розміщення українських захисників та іноземної техніки і «зливала» ці дані представнику спецслужб країни-агресора через месенджер «Telegram». За це отримувала грошову винагороду. При цьому жінка діяла свідомо і знала, що працює всупереч інтересам та державній безпеці України.

Її затримали за місцем проживання, безпосередньо під час виконання чергового завдання з передачі ворогові розвідданих. Наразі зловмисниця перебуває під вартою, свою вину визнала частково. Рішення ще не набрало законної сили, сторони можуть оскаржити його в апеляційному суді.

Досудове розслідування проводили слідчі Управління СБУ в Рівненській області.  

Про Захід