Координаторка РПЗВ Галина Ярцева зробила дві заяви (Відео)

Опубліковано:

Координаторка Руху підтримки закарпатських військових Галина Ярцева сьогодні в Ужгородському прес-клубі оголосила дві заяви. Перша стосується захисту честі та гідності, інша – звернення до Президента.

Галина Ярцева принесла на пресконференцію подяки та грамоти, які за 8 років діяльності Руху отримувала від правоохоронців різного рівня. Та зауважила, що нинішні дії правоохоронців перекреслили всі слова, написані на цих паперах відомими людьми.  За словами волонтерки, її «ім’я втоплене у багнюку, але ковтати це вона не буде». Тому подає на СБУ, поліцію та прокуратуру Закарпатської області позовні заяви до суду про захист честі та гідності.

«Я ніколи не хвалилась грамотами, орденами і медалями, найдорожчі мої нагороди – живі і здорові військові, але нині я змушена принести сюди ту купу дипломів і грамот за всі 8 років війни та навіть уже за час повномасштабного вторгнення росії. Кілька днів тому закарпатські правоохоронці перекреслили одним махом всі слова, які написані в цих паперах і підписані відомими командирами України та області: Міністр оборони Полторак, Начальник Управління СБУ в Закарпатській області О. Воєводін, Командир 128 ОГШБ Шаптала, від військових підрозділів зі всієї України, від добровольчих батальйонів ДУК Правий сектор, Айдар, – заявила Галина Ярцева. – Сьогодні моє ім’я силами правоохоронних органів втоптане в багнюку. В офіційних заявах правоохоронців неправомірна констатація моєї вини, без доказів. Безпідставна свідома дискредитація. Але ковтати це я не збираюсь, тому я готую на СБУ, поліцію та прокуратуру Закарпатської області позовні заяви до суду про захист честі та гідності».

Лідерка Руху також оприлюднила Звернення до Президента України із закликом втрутитися і блокування волонтерського руху по всій Україні.

«Звертаємося до Вас як гаранта Конституції України та людини, яка у найважчий час взяла на себе відповідальність за долю і життя всієї країни. Зараз допомоги потребує найактивніша частина українського суспільства – волонтери. Це люди, котрі в 2014-му році стали добровільними та безкорисливими помічниками держави, взялися допомагати захисникам України і продовжують це робити з дня у день протягом 8 років, не чекаючи на подяки, нагороди, визнання. Але і того, що відбувається в останні тижні, ми теж не чекали.

Із 25 по 26 травня 2022 року в офісі Руху підтримки закарпатських військових та квартирах волонтерів відбулися невмотивовані та безпідставні обшуки й вилучення майна – це медикаменти, одяг, інструменти, продукти харчування, які були вже підготовлені для відправки на фронт та пораненим; благодійні внески людей, за які планувалося закуповувати необхідні речі; особисті речі волонтерів; висунуто абсурдні звинувачення, які не відповідають дійсності.

Така ситуація спостерігається і в інших регіонах України.

Усе це свідчить про системну акцію з дискредитації волонтерського руху в Україні.

У результаті:

– реальна допомога військовим, у тому числі пораненим, заблокована;

– втрачається довіра населення, волонтери зазнають тиску та демотивовані;

– після найвиснажливіших місяців повномасштабного війни волонтери опиняються у ролі звинувачених, затаврованих як злочинці без рішення суду.

 Ми розуміємо, що в організації роботи деяких волонтерів могли бути недоліки, але чого не було – це злочинних намірів, всі наші дії були спрямовані виключно на швидку та ефективну допомогу країні.

Більшість із нас працюють у волонтерському русі з 2014-го року, і найцінніше, що ми маємо – це довіра людей. Бо лише разом ми відстоїмо Україну!

Просимо Вашого особистого втручання, політичної волі та швидких рішень, щоби припинити дискредитацію та блокування волонтерського руху в Україні».

Довідково: 25-26 травня в офісі Руху підтримки закарпатських військових  відбулись обшуки, 3 червня Галині Ярцевій повідомлено про підозру.

Про Захід