Концентрація нафтопродуктів у басейні річки Дністер після виливу зменшується

Опубліковано:

Як раніше повідомлялося, внаслідок потрапляння нафтопродуктів у річку Дністер на території Львівської області було зафіксовано забруднення, а саме, появу на поверхні річки в районі міста Галич масляних плям.

За результатами досліджень проб води встановлено, що концентрація нафтопродуктів є на рівні 11 мг/дм3, що вище за гранично допустиму концентрацію у понад 200 разів.

Через підйом рівня води у Дністрі відбулося також забруднення річки Лімниця, правої притоки Дністра.

Напередодні фахівцями відповідних служб були повторно відібрані проби поверхневих вод річки в м. Галич і в с. Нижнів. Отримані результати підтверджують значне зменшення забруднення.

Так, на р. Дністер в м. Галич концентрація нафтопродуктів зменшилася в 30,5 разів і перевищує норму тільки у 4,2 рази, в с. Нижнів концентрація нафтопродуктів зменшилася в 4,5 рази і перевищує норму в 7,6 разів.

Щодо забруднення Лімниці, то за зовнішніми ознаками спостерігаються незначні масляні плями, однак їхня площа на 80% менша у порівнянні з минулою добою. Також тут встановлені бонові загородження для локалізації, переміщення та збору нафтопродуктів.

Наразі проводиться постійний моніторинг ситуації, пов’язаної із забрудненням річок Дністер і Лімниця, здійснюються заходи задля зменшення шкідливого впливу нафтопродуктів на довкілля, повідомляє голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

Про Захід