Події

Коні винні? В селі Порошково зруйновано більше 20 могил (Відео)

Пані Марта від односельчан почула про десятки повалених  надгробних плит на кладовищі і прийшла, аби перевірити. Могили її рідних цілі, але сусідські зруйновані.  Перша підозра – на коней, їх неодноразово бачили поміж могилами.

Марта ЛЕГЕЗА

Мешканка села Порошково

«Ми переконані що то коні, бо багато тут роблять біди всюди. Як на кладовищі так і на земельних ділянках. Всюду. Коні тут більше циганські. Їх тут більше 250. Я так чула.»

Неподалік кладовища – пасовище, а оскільки паркан з однієї сторони зруйнований, то потрапити на територію цвинтаря коні можуть безперешкодно. А належать тварини місцевим ромам і волохам, які проживають у таборі поруч.

Ганна ЛЕГЕЗА

Мешканка села Порошково

«Припущення маємо стопроцентовой, що то із ромської національної меншини. Так як они їх кличуть. Коні їхні. Я сама лічно вуганяла їх сім – дев’ять разів. Із кладбища, я сама лічно їх виганяла. То рано то ввечері. Постоянно. Я туй рядом проживаю. І я постоянно їх звідси виганяю.»

Поселення велике, понад дві з половиною тисячі людей, тож і господарство, включаючи коней – чимале. У таборі – коні пасуться вільно, проте біди не роблять, кажуть їх власники.

 «То самі люди, бо гнівачі та покидали. Та ні? То не коні»

Сергій ВОЛОШИН

Мешканець села Порошково

«То з вашої національності підстроїли спеціально, що то було на нас. Бо худоба не може то зробити. Кінь тай штрегаєся, добре, але воно би падало по сторонам а не так як є в ряд»

Сільський голова сумнівається, що надгробні плити зруйнували саме коні. Думає, що слід більше людський. Проте називати винуватців теж не береться.

Юрій КАСИНЕЦЬ

Голова Порошківської сільської ради

«Ці самі люди, ці самі коні, то не може ніхто сказати. Хай це вивчає міліція. Ну причина в тому, що ззаді була викрадена сітка. І получився вільний доступ до кладовища. Років пять тому. Планували. Було перевиконання. Постійно нехватка грошей»

Встановити хто ж все таки винен має поліція. Уже відкрили кримінальне провадження за статтею 297 «Наруга над могилою.

Інеса МАНЗУЛИЧ-ІВАНОВА

Головний спеціаліст ГУНП в Закарпатській області

« За викликом виїхала слідчо-оперативна група, яка встановила, що до пошкодження можуть бути причетні коні, яких там випасає місцеве населення. Проте в той же час перевіряють причетність громадян, місцевих мешканців до вчинення цих незаконних дій»

Якщо слідство встановить, що винні у руйнуванні могил таки не коні, то зловмисникам загрожує до трьох років позбавлення волі. А щоб ці тварини більше не заходили на територію кладовища вже наступного тижня планують відремонтувати паркан, обіцяє голова сільської ради.

Більше у відео УжІнформ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

34 − 28 =