«Комплексні зміни замість профанації», – лідер закарпатського УДАРу Віктор Погар про потреби освіти

Опубліковано:

Заснування та будівництво нових навчальних закладів зараз не на часі. Краще зосередитися на якісному перетворенні вже існуючих та збереженні робочих місць українським викладачам. Так прокоментував нещодавнє рішення бюджетного комітету ВР про виділення понад 70 млн грн на заснування нових державних ВНЗ очільник УДАРу Закарпаття Віктор Погар.

“Напередодні нового навчального року МОН скоротило фінансування держзакладів вищої освіти, що призвело до різкого скорочення фінансування держзамовлення, а відтак до аврального звільнення викладачів та скорочення освітньо-наукових програм. На фоні цього нещодавно комітет Верховної Ради виділив понад 70 млн грн на побудову першої черги президентського університету – нового закладу, будівництво якого загалом коштуватиме нашій державі 7,2 млрд грн.

Такі новини збурили українське суспільство. Позиція “УДАРу Віталія Кличка” аналогічна: додаткові кошти, що виділені на освіту, необхідно спрямувати на реальні перетворення її системи та на розвиток існуючих вищих навчальних закладів України. Також необхідно зберегти фаховий викладацький склад, не допустити їхнього звільнення, це дуже важливо. Загалом, вважаємо, що лише виключно комплексне перетворення освіти призведе до успіху для майбутнього нашої держави”, – зазначив голова закарпатського УДАРу.

“Державні програми мають насамперед орієнтуватися на теперішнє – тут і зараз підтримати українську молодь. Забезпечити можливість отримати якісну освіту, отримати підтримку інноваційних стартапів. Втримати, а вірніше змотивувати нашу молодь не лише залишитися в Україні, а й активно долучатися до її розбудови”, – підкреслив Віктор Погар.

Про Захід