Комітет виборців: Позбавлення Атрошенка посади мера Чернігова – удар по місцевому самоврядуванню

Опубліковано:

У Комітеті виборців України (КВУ) виступили проти рішення Яворівського суду позбавити Владислава Атрошенка на 1 рік права обіймати посаду мера Чернігова. Це б’є по місцевому самоврядуванню та загрожує реформі децентралізції.

У КВУ також кажуть про грубі порушення закону під час винесення рішення та зазаначають, що за Атрошенка проголосувала рекордна кількість чернігівців.

Окремо в Комітеті виборців звернули увагу на передачу справи саме в Яворівський районний суд Львівської області, що може свідчити про замовність та політичний інтерес в справі. В організації сподіваються, що апеляційний суд відновить законність, скасувавши рішення Яворівського суду. Оскільки подібне вибіркове “правосуддя” несе загрозу не лише місцевому самоврядуванню, але є ударом по демократії та правам громадян, та може стати передвісником авторитаризму.

Натомість, вільне місцеве самоврядування, яке базується на європейських принципах незалежності, самодостатності та підзвітності громадам, а не центральній владі – це один з головних критеріїв для інтеграції України в ЄС.

УДАР Закарпаття

Про Захід