Коментар Закарпатського ТЦК щодо ситуації з киянином

Опубліковано:

Стосовно інформації, що поширюється в соцмережах про начебто неправомірні дії військовослужбовців ТЦК та СП стосовно 22-річного громадянина повідомляють наступне: цей громадянин 21.06.2019 року відповідно ст. 18 та п. 2, ч. 1, ст. 37 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу” за рішенням призовної комісії Печерського РВК міста Київ у зв’язку з визнанням за станом здоров’я непридатним до військової служби в мирний час та обмежено придатним у воєнний час, переданий з обліку призовників на військовий облік військовозобов’язаних.

Призов на військову службу військовозобов’язаного, яким є цей громадянин, здійснено у відповідності до пункту 4 Указу Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 “Про загальну мобілізацію”, затвердженого Законом України №2105-IX від 03.03.2022 (зі змінами); відповідно абз. 2 ч. 1 ст. 39 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Відповідно абз. 4 ч. 1 ст. 39 закону “Про військовий обов’язок і військову службу” громадяни України, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які раніше не проходили військову службу в Збройних Силах України, інших військових формуваннях, проходять курс базової загальновійськової підготовки.

На підставі викладеного особи, яким не виповнилося 25 років та які є військовозобов’язаними, після уточнення військово-облікових даних і проходження медичного огляду підлягають призову та можуть бути призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Громадянин належав до категорії військовозобов’язаних, тож підлягав призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Щодо військовозобов’язаного з боку представників ТЦК та СП протиправних дій не було. Громадянин направлений для підготовки в навчальний центр.

Нагадують, усі військовозобов’язані мають оновити свої дані та при наявності причин на отримання відстрочки надати відповідні документи до ТЦК та СП.

Служба зв’язків з громадськістю Закарпатського ОТЦК та СП

Про Захід