Коли і які гормони виробляє наш організм протягом дня?

Опубліковано:

Встаючи до 6:00 ранку виробляється серотонін – гормон щастя.

6:00 – піднімається рівень кортизолу – гормон, який готує наш організм до активності! Зараз максимально включена логіка. Саме час записати плани на день і приймати рішення.

Випиваючи 700-900 мл води вранці і роблячи зарядку, вимиваються гормони стресу!

7:00 – припиняє вироблятися мелатонін. Більше спати сенсу немає, цінність подальшого сну = 0, а значить це марна трата часу.

8:00 – настає час статевих гормонів. Вони ж стероїди – гормони, що формують наш м’язевий каркас. Саме час для зарядки, гімнастики, фітнес-клубу і розмноження!

10:00 – 14:00 пік нейрогормона, що відповідає за пам’ять, увагу і запам’ятовування. Кращий час для розумової діяльності.

14:00 – 16:00 – відчувши різку сонливість в цей час, не відмовте собі в задоволення поспати 20 хвилин!

17:00 – починає знижуватися рівень кортизолу. Прийняття важливих рішень варто скасувати.

21:00 – починає вироблятися мелатонін. Знижується температура тіла, нам хочеться тепла і турботи від близьких. Саме час для сімейних обнімашек!

22:00 – гіпофіз виділяє опіоїдні гормони, які мають наркотичну дію – це ендорфіни. Заснувши в цей час, сон буде супроводжуватися найбільш приємними відчуттями. Денний стрес позаду, організм готовий до перезавантаження.

Цінність сну з 22:00 до 4:00 – максимальна. Відсутність сну в цей час – фатально для здоров’я вашого організму.

23:00 – за роботу приймається гормон зростання – гормон краси і вічної молодості. Завдяки йому, діти літають уві сні, а дорослі залишаються молодими, красивими, з міцними кістками і хорошою мускулатурою!

Про Захід