Кіберполіцейські Буковини попереджають про нову шахрайську схему

Опубліковано:

Зловмисники використовують агресивні або провокаційні коментарі, щоб змусити користувачів перейти за посиланням на фішингові сайти та дізнатись їхні особисті дані. Співробітники відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області закликають громадян бути пильними, аби не стати жертвами онлайн-шахрайства.

Як працює шахрайська схема?

Шахраї створюють анонімні або фейкові акаунти в соціальних мережах і залишають під дописами користувачів образливі або провокаційні коментарі. При цьому їхні профілі зазвичай закриті, а в описі міститься посилання, яке нібито веде на Telegram-канал або інший ресурс із “додатковою інформацією”.

Користувач, зацікавлений або розлючений таким коментарем, переходить за посиланням, після чого його перенаправляють на підроблений сайт, стилізований під офіційні сторінки Instagram, Telegram або інших популярних сервісів. Там його просять ввести логін, пароль, номер телефону або інші конфіденційні дані. Як тільки жертва вводить ці дані, шахраї отримують доступ до її облікового запису.

Чим це небезпечно?

Якщо зловмисники отримують доступ до вашого акаунта, це може призвести до:

викрадення особистої інформації;
зламу акаунтів у соціальних мережах та їхнього використання для розсилки спаму або нових шахрайських схем;
фінансових втрат, якщо акаунт прив’язаний до банківських карток або використовується для онлайн-покупок.
Як захиститися від шахрайства?

Щоб уникнути подібних атак, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

не переходьте за підозрілими посиланнями, особливо якщо вони розміщені в профілях невідомих акаунтів;
блокуйте та скаржтеся на акаунти, які залишають агресивні або провокаційні коментарі;
перевіряйте URL-адреси перед введенням будь-яких особистих даних. Офіційні сайти Instagram, Telegram та інших сервісів мають чітко визначені домени;
увімкніть двофакторну автентифікацію для додаткового захисту вашого акаунта;
не вводьте паролі на сторонніх сайтах, навіть якщо вони виглядають як офіційні.
Співробітники відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області закликають громадян бути уважними, не реагувати на провокаційні коментарі та дотримуватися кібергігієни. У разі підозрілих випадків рекомендуємо звертатися до правоохоронних органів та повідомляти про інциденти через офіційний сайт Кіберполіції.

Щоб дізнатися більше про те, як діють шахраї, як правильно реагувати на підозрілі повідомлення? Долучайтесь до проєкту «Брама» (https://chatovi.online/), віін спрямований не лише на боротьбу з шахрайськими дзвінками та іншими кіберзагрозами, а й на протидію ворожій пропаганді. Ця ініціатива допомагає блокувати вішингові атаки, протидіяти дезінформації та захищати громадян від фінансових і інформаційних загроз.

За матеріалами відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області

Про Захід