Останні новини Регіональні Новини

Хто зараз має право в’їзду чи транзиту в Угорщину

Про це повідомляє Посольство України в Угорщині

На даний час діє заборона в’їзду в Угорщину громадян України. Право в’їзду мають виключно громадяни України, які є батьками або подружжям громадян Угорщини або інших країн ЄС.
Також громадяни України в рамках тридцятикілометрової зони можуть в’їжджати до Угорщини на термін до 24 годин.
За наявності достатніх підстав (судовий процес, працевлаштування, лікування, навчання, похорон тощо) для в’їзду в Угорщину можна отримати дозвіл угорської поліції. Для цього необхідно заповнити виключно угорською мовою та подати електронну заявку, доступну за посиланням ТУТ або ТУТ.
Відповідь надходить, як правило, протягом 48 годин. Рішення про задоволення клопотання, яке надсилається на електронну адресу, вказану в процесі формування запиту, необхідно продемонструвати на кордоні (друкований варіант або на екрані мобільного пристрою).
Станом на сьогоднішній день громадяни України, які бажають ТРАНЗИТОМ перетнути територію Угорщини, не потребують отримання індивідуального дозволу для транзиту, якщо:
– громадянин України повертається в Україну автотранспортом;
– у особи наявний документ про постійне місце проживання, дозвіл на перебування, посвідка на проживання, віза на тривале працевлаштування або інший документ, що підтверджує право на тривале перебування у країні призначення, виданий офіційним органом цієї країни;
– особа відповідає всім вимогам для в’їзду, визначеним Кодексом Шенгенських кордонів (біометричний паспорт, віза);
– особа надає згоду пройти перевірку на наявність COVID-19 та не має ознак підозри на інфекцію.
Також на даний час дозволу на транзит не потребують особи, які прямують до європейської держави, яка дозволяє громадянам України в’їзд на свою територію без дозвільних документів, наприклад за наявності лише біометричного паспорта.
У таких випадках для транзиту Угорщиною необхідно показати на кордоні:
– біометричний паспорт (або візу);
– медичну страховку, яка діє на території Європи;
– фінансове забезпечення (готівка, банківська виписка тощо);
– документ, що підтверджує намір відвідати країну призначення (бронювання готелю, апартаментів, документ на право власності нерухомості тощо), а також, за необхідності, документи, що підтверджують можливість Вашого в’їзду до інших транзитних країн (Румунія, Сербія, Хорватія, Словенія, Австрія, Словаччина).
В усіх інших випадках необхідно отримувати дозвіл угорської поліції на транзит, заповнивши електронну заявку, доступну за вищевказаним посиланням.
Водночас, зважаючи на постійні зміни в ситуації навколо розповсюдження коронавірусу, європейські країни, у т.ч. Угорщина, регулярно змінюють відповідні обмежувальні заходи. Тому, для організації транзитної поїздки Угорщиною, РЕКОМЕНДУЄМО отримати дозвіл угорської поліції, незважаючи на наявні документи та країну призначення.
На українсько-угорському кордоні для транзиту можна використати виключно пункти пропуску «Тиса» та «Лужанка». Інформацію щодо гуманітарних (транзитних) коридорів (маршрутів та пунктів пропуску) можна знайти за посиланням ТУТ.
Зупинки у рамках використання гуманітарних коридорів мають здійснюватися у мінімально необхідній для перетину території країни кількості, у визначених органами влади зонах відпочинку та АЗС. Контроль за дотриманням правил транзиту здійснюється поліцією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 3 =