Здоров'я

Харчуємося правильно: на які продукти треба зробити акцент

Якщо ви ведете здоровий спосіб життя й харчуєтесь правильно, слід розуміти, що харчування має бути сезонним. Сезонне харчування — це збалансоване харчування з урахуванням природних ритмів, що здатне закласти фундамент гарного самопочуття, настрою і здоров’я.

Відомо, що навесні організм виснажений зимовими навантаженнями на імунну систему та відчуває потребу в вітамінах. Тому акцент слід зробити саме на вітамінізації раціону.

Звісно ранні овочі не мають того вмісту корисних речовин, як літні, однак навіть у тепличних овочах та зелені є користь. Після холодної зими важливими джерелами вітамін залишаються квашені огірки та капуста. Включіть у щоденний раціон зелену цибулю, черемшу, руколу, петрушку, кріп, білокачанну капусту та моркву. Хліб, макарони, краще вживати з сиром та зеленню, наприклад, шпинатом. М’ясні страви теж комбінуйте зі свіжою зеленню та овочами.

Не забувайте про горіхи – вони також додадуть вашому організму сил та енергії. Стануть у пригоді заморожені запаси ягід: у них зберігаються корисні речовини й можна робити з них поживні компоти та морси, додавати до десертів.

Навесні слід стежити також за поповненням резерву мікроелементів. Для достатнього рівня заліза регулярно вживайте м’ясо, печінку, яйця (1–2 на день), квасолю, гречку, шоколад. Йод міститься в йодованій солі, морепродуктах (морська капуста).

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш веб-сайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75; 067 312 66 69; 050 338 17 48.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 − 15 =