Відео Події

Катування чи наклеп? В Ужгородському відділку поліції силою вибивали зізнання? (Відео)

Перелом руки, тазу, численні  забої, вибиті зуби та розсічене підборіддя – так завершилася розмова з ужгородськими поліцейськими – стверджує Іван Буков.

Чоловік розповідає, що в четвер ввечері до нього під’їхали поліцейські, попросили проїхати з ними до відділку поліції. Там, без запису в книзі реєстрації та без пояснень, почали його бити та знущатися.

Іван БУКОВ

потерпілий

«Сперва Іван бив мене ногами, руками. А коли вже мене взяли на палицю. Руками і ногами. Під ноги і під руки ципляють палку, і гойдають. Наручники у м’язи в’їдаються. І такой чуство, будто огньом палить і випалює все. Дуже больно і  неприємно.»

Тільки пізніше чоловіку, за його словами,  пояснили, що, аби катування припинилися, він повинен взяти на себе провину за крадіжки, яких не вчиняв. Тортури тривали від восьмої години вечора аж до 4 ранку, переконує чоловік. Зранку Івану дали кілька хвилин перепочинку, і за цей час він втік. Вистрибнув із четвертого поверху. Через падіння і отримав більшість травм.

Іван БУКОВ

Потерпілий

«Я побачив, що в мене рука волнами, таз я не чуствую, і з щелепи заливає мене кров’ю, і я відчуваю кістку. Зуби, то понятно, вибили ще в кабінеті, але щелепу розбив внизу, це найбільше мене злякало, бо я думав що мені її зламали»

Наступного ж дня зранку до відділку поліції запросили ще одного чоловіка Ігоря Гарматія. За його словами, ситуація з побиттям повторилася і з ним. Його змусили узяти на себе провину за чотири крадіжки. Та каже, що надалі  підписаний документ оскаржить, адже нести покарання за чужі злочини не хоче.

Ігор ГАРМАТІЙ

потерпілий

«Я мав взяти на себе крадіжки, скажу вам так: їхні нерозкриті справи. Чотири крадіжки хотіли повісити на мене, але я вам скажу так, я цього не допущу. Під силою ударів підписав зізнання»

Не вперше на дії правоохоронців скаржаться люди, — розповів юрист Олександр Пересоляк. Саме він виклав в соцмережі інформацію про цей інцидент, аби надати йому суспільного розголосу.

Олександр ПЕРЕСОЛЯК

Правозахисник

«Це мене вразило, і я вирішив взяти участь у цій справі. Що мене найбільше вразило, що зі слів Ігоря, керівник поліції брав безпосередню участь в цьому. Тобто керівник замість того, щоб контролювати, він керував процесом.»

Прізвищ поліцейських потерпілі чоловіки не знають, проте називають їх імена: Сергій та Іван.  Ігор Гарматій стверджує, що в кабінет під час тортур заглядав і сам керівник відділку Віталій Мацола. Зустрітися з нами очільник ужгородських поліцейських відмовився, мовляв, все коментує тільки  прес-служба, проте запевнив, що він  жодним чином не причетний до цих дій.

Телефоном

Віталій МАЦОЛА

Начальник Ужгородського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області

«Я можу тоже будь про кого хоч що написати, а чи це відповідає дійсності – це інше питання. Чи ці особи мене бачили – це інше питання і питання до цих осіб. Спочатку треба поспілкуватись з ними. Тобто, це не відповідає дійсності»

Після поширення інформації в соцмережах та оприлюднення в інтернет-виданнях прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею 365 ККУ «Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу».

Марина БЕЗЕГА

Прес-секретар Прокуратури Закарпатської області

« Наразі в рамках провадження перевіряється інформація, за результатами дослідження була надана відповідна правова оцінка. Слідство доручено вести ДБР у місті Львові, а прокуратура здійснює контроль»

В головному управлінні поліції в свою чергу ініціювали службове розстеження.  Якщо за його результатами вину працівників поліції доведуть, то їм загрожує негайне звільнення, каже речник відомства Володимир ПАВЛЮХ

Володимир ПАВЛЮХ

Спеціаліст відділу комунікації ГУНП в Закарпатській області

« Щодо даних подій інформація перевіряється, допитуються свідки і правоохоронці, про яких йдеться. Якщо інформація знайде підтвердження, осіб буде звільнено. Оскільки це працівники правоохоронних органів, то розстеженням ми не можемо займатися, займається прокуратура, в даному випадку ДБР»

Ведення справи прокуратура передала Державному бюро розслідувань, і, якщо вину поліцейських доведуть, то, окрім звільнення, їм загрожує ще і до восьми років в’язниці та позбавлення права обіймати певні посади.

Більше у відео УжІнформ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

72 − = 69