Історія українського захисника розвідника, що втратив руку у боях за Донеччину

Опубліковано:

Відірвало руку разом з рацією. Снайпер-розвідник втратив праву кінцівку у боях за Донеччину. Найновітніший та сучасний протез йому встановлять завдяки збору коштів, який ми запустили спільно з dobro.ua
Військовому – 45 років. Імені та прізвища – з огляду на рід військ – чоловік не розголошує. А обличчя приховує під балаклавою. Він пацієнт Національного реабілітаційного Центру НЕЗЛАМНІ.
На захист країни став ще на самому початку війни – у 2014 році. Важке поранення отримав вже під час великої війни – у серпні 2022-го. Тоді він з побратимами відступав після бойового виходу і мав повертатися на заздалегідь облаштовані позиції. Дорогою назад по них працює ворожий танк.
Уламок танкового снаряду фактично відсікає снайперові праву руку. Пізніше він знаходить її за десять метрів від себе. В руці – рація, по якій за секунди до обстрілу захисник зв’язувався з командуванням. Попри сильну кровотечу, чоловік не втрачає свідомості. П’ять кілометрів до точки евакуації він йде пішки та веде за собою решту поранених хлопців. Після надання першої допомоги в стабілізаційному пункті важко пораненого захисника відправляють далі – на Запоріжжя. Де у боротьбі за життя, він двічі поборов клінічну смерть. Нині ж він відновлюється вже у Львові.
У Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ снайпер готується до протезування. Щодня тренується, аби підготувати м’язи і згодом якнайкраще керувати протезом.
Гроші на протез зібрали разом з благодійниками dobro.ua в рамках проекту “Протези для Незламних”.
Процес протезування не швидкий, адже кожен протез виготовляється індивідуально, під кожного пацієнта. А самі комплектуючі до протезів закуповуються у одного з кращих виробників – компанії Ottobock.
Снайперу розвіднику буде встановлений протез Michelangelo вартістю 50 тисяч доларів. Звісно, вона ніколи не замінить захиснику втрачену руку, але за рахунок спеціальних сенсорів найліпше з усіх девайсів зможе відтворити її функцію. Це найкращі протези кінцівок, які зараз створило людство.
Збір триває. Підтримати можна за посиланням: https://dobro.ua/project/unbroken/
UNBROKEN Ukraine: лікуємо, реабілітуємо, протезуємо українців в Україні.

Про Захід