Індивідуальний лікар-дієтолог для кожного в “Закарпатській Ендоклініці”

Опубліковано:

Багатьом із нас знайома ситуація, коли виснажливі дієти та багатогодинні тренування не дають жодного ефекту, а їх результати дуже сумнівні та часто погіршують стан здоров’я. Зайва вага призводить до серйозних порушень в організмі: вона не тільки знижує самооцінку більшості таких пацієнтів, але і викликає порушення у роботі всіх систем організму (ендокринної, травної, серцево-судинної, опорно-рухової та ін.).

Останнім часом були створені прилади (аналізатори складу тіла), які дали змогу дієтологам швидко та, головне, безпечно отримати об’єктивні дані про склад тканин організму людини: дослідити вміст жирової, м’язевої, кісткової маси та рідини в організмі.

Ґрунтуючись на результатах діагностики, лікар-дієтолог має можливість підібрати індивідуальну схему харчування та рівень фізичних навантажень. У той же час дане обстеження дає можливість виявити так зване відносне ожиріння, коли при нормальному індексі маси тіла та нормальній вазі пацієнта ми виявляємо дефіцит м’язевої тканини та надмірний вміст жирової. Причому, необхідно відмітити, що приховане ожиріння часто переноситься так само важко (задишка, швидка втомлюваність, підйоми артеріального тиску, загальні слабкість та ін.) як і явне ожиріння, коли збільшується загальна вага на фоні нормального або зниженого вмісту м’язевої тканини та надмірної жирової. Однак підхід до лікування даних пацієнтів суттєво відрізняється.

Так само цей метод обстеження дає можливість виявити при нормальній вазі – нестачу кісткової маси, тобто підозрювати наявність остеопенії, що також кардинально змінює підхід та тактику лікування таких пацієнтів.

Надмірний вміст рідини дає можливість виявити явні та, що найголовніше, приховані набряки в організмі, зрозуміти причину порушення виведення рідини та вибрати правильну подальшу тактику обстеження та лікування.

Показанння до біоімпедансного обстеження:
– надмірна маса тіла та ожиріння
– цукровий діабет
– дефіцит маси тіла
– нестача білка в організмі
– хронічні захворювання щитовидної залози
– порушення опорно-рухової системи
– жінки в постклімактеричний період
– порушення обміну речовин

Діагностичні можливості біоімпедансного аналізатора:
– співвідношення жирової, м’язевої та кісткової маси
– рівень вмісту рідини в організмі
– індекс маси тіла
– швидкість обміну речовин
– рівень основного обміну

Принцип роботи біоімпедансного аналізатора: метод заснований на вивченні рівня опору тканин організму до дії електричного струму. Рідина (кров, вода) відмінно проводять струм; м’язева тканина – менше; а жирова – практично його не проводить. Струм, проходячи по організму, фіксує дані показники, а спеціальний прилад їх аналізує та видає результат у вигляді цифр.

Протипоказання. Процедура біоімпедансного аналізу тіла є простою, займає декілька хвилин та загалом – нешкідлива. Проте є певні обмеження до використання певних груп обстежуваних, а саме:
– заборонена для проведення у пацієнтів з кардіостимуляторами;
– заборонена для пацієнтів, які мають будь-які металеві імпланти;
– не рекомендується під час вагітності
– не рекомендується при індивідуальній непереносимості електричного струму

Підготовка до процедури. Процедура не передбачає попередньої підготовки. Рекомендується не приймати рідини та їжі за 3 години до обстеження.

Правильна інтерпретація результатів дослідження дає можливість оцінити енерговитрати організму, підрахувати індивідуально калорійність раціону харчування, його якісний склад для правильного позбавлення від зайвої ваги та адекватного лікування супутньої патології.

За більш детальною інформацією звертайтеся в Закарпатська Ендоклініка, що розташована за адресою: м. Ужгород, вул.. Л. Толстого, 27А.

Або за телефоном: 0992687028 та 0673756050.

Про Захід