“Європейська Солідарність” в Закарпатській облраді ініціювала звернення про участь територіальних громад у визначенні заповідних зон

Опубліковано:

Закарпатська обласна рада звернулася до Кабміну та Верховної Ради України з проханням внести зміни до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» стосовно погодження територіальними громадами створення обʼєктів природно-заповідного фонду.

Звернення підготувала фракція «Європейська Солідарність» в облраді, для того, щоб громади на території яких планується створення заповідників, також могли брати участь в обговоренні цих питань.

Як розповіла голова фракції «Європейська Солідарність » Ірина Мацепура, нинішнє законодавство не передбачає участі в прийнятті таких рішень жителів територіальних громад, його приймають лісництва спільно з екологами.

«На попередньому засіданні ради наша фракція наполягла на перенесенні прийняття рішення про оголошення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення. За це нас розкритикували. Однак завдяки цій паузі чотири територіальні громади змогли взяти участь в обговоренні, почути аргументи екологів та навести свої, – пояснює пані Ірина. – І на останній сесії ми підтримали проект рішення. Ми абсолютно впевнені, що жителі, які проживають на територіях, де планують створити заповідники, повинні знати про це і мати можливість обговорити питання. На нашу думку, це варто передбачити у законі. Вдячна колегам по обласній раді, які також розуміють цю проблему і підтримали наше звернення».

Про Захід