З 1 січня 2017 року в Україні всі підприємці повинні сплачувати Єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування. З початку цього року ЄСВ сплачується в розмірі 22 відсотки від мінімальної зарплати і становить зараз 918 гривень. Направлені ці кошти на соціальний захист населення.
Ольга ІГНАТЕНКО головний державний інспектор відділу супроводження судових справ за позовами органів ДФС
Мета сплати ЄСВ — це захист і соціальні гарантії людині, яка його сплачує. Зокрема на пенсію впливає, гарантії стосовно лікування і відпочинок.
Щодо періоду сплати цього внеску, то він різниться для роботодавців і фізичних осіб. Останні сплачують його один раз в квартал, роботодавці ж повинні платити ЄСВ за своїх працівників щомісяця. У 2017 році було прийнято важливу зміну, яка діє і сьогодні. Якщо раніше підприємець, який у звітній період, не отримував прибутку від своєї діяльності міг не платити ЄСВ, то зараз його сплата обов’язкова для всіх.
Ольга ІГНАТЕНКО головний державний інспектор відділу супроводження судових справ за позовами органів ДФС
Пересічні громадяни не завжди слідкують за змінами у законодавстві і вважають, що сам статус фізичної особи-підприємця без здійснення діяльності не потягне за собою сплату жодних податків та зборів. Однак із 2017 року кожен повинен сплачувати ЄСВ не залежно від того чи отримано дохід за звітній період чи не отримано.
Якщо підприємець не сплачує єдиний соціальний внесок, контролюючі органи надсилають йому вимогу про необхідність сплати мінімального внеску – 918 гривень за місяць. Якщо навіть після отримання вимоги підприємець не сплачує податок, контролюючий орган надсилає цю вимогу до виконавчої служби і вже вони стягують з особи відповідну суму. Проте підприємець може оскаржити отриману вимогу в суді. Для цього він має всього 10 днів.
Ольга ІГНАТЕНКО головний державний інспектор відділу супроводження судових справ за позовами органів ДФС
Якщо протягом 10 днів особа не сплачує суму ЄСВ, не оскаржує і не узгоджує його з контролюючим органом, то вимога вважається узгодженою і надсилається до виконавчої служби для стягнення в примусовому порядку. Буває коли особа не отримує цю вимогу. Це доволі часті випадки у зв’язку із роботою Укрпошти , то вимога вважається врученою з моменту коли на ній поставили печатку з довідкою Ф-20 про неможливість вручення. Буває коли особа дізнається про цю вимогу вже тоді, коли з її зарплати примусово стягують цю суму ЄСВ. І часто тоді люди починають оскаржувати цю вимогу в суді.
Тому всі, хто має статус особи-підприємця, і навіть ті, що не здійснюють діяльність повинні сплачувати ЄСВ. Єдиний спосіб не платити цей внесок – припинити підприємницьку діяльність.
Більше у відео УжІнформ: