Закарпатські новини Здоров'я Політика

Ярослав Галас: Нинішня критична ситуація з коронавірусом в області – прямий наслідок діяльності ставлеників Зеленського

Теперішня тривожна ситуація з коронавірусом на Закарпатті напряму пов’язана з некомпетентністю й бездіяльністю обласної влади на початку року. Найкраща ілюстрація цього – неконтрольоване повернення заробітчан із охоплених пандемією країн Західної Європи (у тому числі з Італії), яке почалося на початку лютого.

Про це заявив член команди Закарпатської «Європейської Солідарності», екс-заступник голови ОДА Ярослав Галас на своїй сторінці у фейсбуці.

«І центральна, і обласна влада мала достатньо часу, щоб підготуватися до цього – принаймні півтора місяця. І все одно нічого не зробила: не закупила завчасно тести на виявлення коронавірусу, не забезпечила виготовлення захисних масок (внаслідок чого виник страшезний дефіцит і стрибок цін), не підготувала приміщення для ізоляції заробітчан із «коронавірусних» країн», – пише Ярослав.

Він зауважив, що в той час, коли в Італії поліція забороняла громадянам без крайньої необхідності виходити на вулицю, через пропускні пункти кордону України в межах Закарпаття щодня поверталися близько тисячі заробітчан, частина котрих залишалася вдома в області, а решта їхала далі в інші регіони країни. Людям на кордоні просто міряли температуру сканерами й просили самоізолюватися вдома, при тому, що процес самоізоляції ніхто не контролював.

 «А через кілька місяців, коли час уже був упущений, ОДА замість того, щоб хоча б навздогін кинутися виправляти ситуацію, зайнялася банальним дерибаном десятків мільйонів гривень, виділених із обласного бюджету на боротьбу з коронавірусом, – пояснює Ярослав Галас. – Слідчі дії і вручення підозр у департаменті охорони здоров’я ОДА – яскравий цьому доказ, хоча в кримінальному провадженні чомусь не фігурують ініціатори дерибану – тодішні керівники ОДА, котрі вже звільнені. Тому теперішня констатація головою ОДА Петровим ризиків потрапляння області в червону зону є прямим наслідком некомпетентності й бездіяльності попередніх ставлеників Зеленського в області – Бондаренка й Гетманенка».

Екс-службовець нагадав, що і в лютому, і в березні неодноразово писав у регіональних і центральних ЗМІ, а також на своїй сторінці у фейсбуці, про ризики, які очікують область через бездіяльність влади. А також давав чіткі рекомендації, що необхідно зробити, щоб запобігти цьому, однак так і не був почутий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 55 = 62