Якою є ситуація на річках Закарпатської області (Фото)

Опубліковано:

Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса – “БУВР Тиси” повідомляє, що минулої доби по області спостерігались дощі, на високогір’ї мокрий сніг: на сході 4 – 10мм в центральній та західній частинах 12 – 22мм. На більшості річок відмічались підвищення рівнів води на 0.1-0.6 м; на Тисі ділянці м.Хуст-м.Чоп на 0.7 – 0.8 м, в межах корінних русел; в нижній течії р.Боржава – на 1.1м; на р.Латориця – м.Мукачеве, р.Стара – с.Зняцьово, р.Боржава – с В.Ремети відмічається початковий вихід води на заплаву.

Режим діяльності  – паводковий.

Режим роботи водосховищ: водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації. Відкрили водовипуск трьох  водосховищ на 3 м³/сек.

Робота насосних станцій:

  • Працювали 7 стаціонарних насосних станцій.
  • Перекачано за добу 575,8тис. м3 води.

Режим роботи каналів та ГТС: відповідно до режимів роботи виконується регулювання шлюзами поверхневої води в меліоративних каналах. При досягненні відповідних рівнів у річках та магістральних каналах гравітаційний скид припиняють, шлюзи у водозахисних дамбах закривають. При досягненні відповідних рівнів до роботи по перекачці внутрішнього паводкового стоку включаються насосні станції.

Введені ступені протипаводкового захисту:

  • р.Латориця-м.Чоп II ступінь ППЗ
  • р.Піня –с.Поляна II ступінь ППЗ
  • р.Стара-с.Зняцево ІІ ступінь ППЗ
  • р.Турья –с.Турья Поляна I ступінь ППЗ
  • р.Турья-с.Сімер I Ступінь ППЗ
  • р.Боржава-с.Довге I ступінь ППЗ

Примітка :

І ступінь – при підйомі рівнів води на річках, потічках та каналах меліоративних систем до рівня корінних берегів;

ІІ ступінь – при виході води на заплави, до рівня підошви водозахисних дамб на одамбованих ділянках та частковому підтопленню сільськогосподарських угідь на незахищених ділянках;

ІІІ ступінь – при підйомів рівнів води на відмітку, що не досягає відмітки гребеню захисної дамби на 70 см, та затоплення сільгоспугідь та населених пунктів на незахищених ділянках.

річка Стара, с.Зняцево
канал Полуй, с. Ракошино
Про Захід