Які протиепідемічні заходи проводять на Закарпаття, щоб коронавірус не потрапив на територію області

Опубліковано:

У Закарпатській обласній державній адміністрації відбувся брифінг, присвячений протиепідемічним заходам у Закарпатській області у зв’язку з поширенням коронавірусу.

У брифінгу взяли участь голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко, в.о. голови ОДА Олексій Гетманенко, директор департаменту охорони здоров’я Єлизавета Біров.

За словами Віктора Івануса, цього разу митниця знаходиться в другому ешелоні, першими на себе удар приймають прикордонники.

“Для нас дійсно потенційно небезпечним є на сьогоднішній день пункт пропуску «Тиса-Загонь» на угорському кордоні. Він знаходиться на п’ятому Пан’європейському транспортному коридорі, який бере свій початок в Ломбардії. Ця область на сьогоднішній день є небезпечною в плані можливого інфікування коронавірусом, там вже зафіксовані випадки виявлення хворих”, – зазначає керівник митниці.

Однак в.о. начальника Закарпатської митниці Держмитслужби підкреслює, що відомство вже має певний досвід боротьби з епідеміями, зокрема пташиного та свинячого грипу. В пунктах пропуску є відповідні приміщення для тимчасової ізоляції осіб, які захворіли під час подорожі.

“Хочу вам сказати, що дійсно італійський напрямок для нас болючий. Я піднімав це питання неодноразово, дякую, що є розуміння і в керівництва Державної митної служби, і Державної прикордонної служби. Наразі є налагоджена взаємодія, адже ми в пікові дні приймаємо і здійснюємо пропуск через державний кордон (субота, неділя, понеділок), коли люди повертаються з Італії додому, біля 4 тис. осіб та близько 500-600 транспортних засобів, не враховуючи рейсові автобуси та туристичні групи, – підкреслює Віктор Іванус та додає, що потенційна небезпека є, але хочу заспокоїти людей. – Заходи попереджувальні вживаються не тільки нами, але і суміжними сторонами, зокрема угорськими та словацькими. Угорські правоохоронці, за моєю інформацією, намагаються скликати засідання уряду та вжити заходи аби зберегти свою країну від потенційної загрози. Словацька сторона також провела ряд навчальних заходів, зокрема в пункті пропуску «Вишнє Німецьке».

Тому є відпрацьований алгоритм дій правоохоронних органів, медичних закладів, рятувальних служб, – наголошує керівник митниці.

Загалом в області розроблена програма заходів запобігання розповсюдженню коронавірусу.

В області 14 лютого створена тимчасова протиепідемічна комісія.

На Закарпатті є 13 спеціально обладнаних карет швидкої допомоги.

Обласну інфекційну лікарню визначено закладом, куди направлятимуть хворих на корнавірус, тут є спеціально обладнані бокси.

У місцях масового скупчення людей – вокзалах, кінотеатрах, супермаркетах інших закладах, у садочках та школах, рекомендовано проводити посилені заходи щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог.

Медичні працівники проінструктовані щодо дій у разі виявлення підозри на захворювання коронавірусом, затверджений алгоритм дій лікарів.

Туристичним фірмам та громадянам рекомендовано утриматися від поїздок до Китаю.

Відтак учасники брифінгу разом із представниками засобів масової інформації відвідали митний пост «Тиса» Закарпатської митниці Держмитслужби.

Закарпатська митниця Держмитслужби та Закарпатська ОДА

Про Захід