Як закарпатські нейрохірурги навчали лікарів з усієї України (Відео)

Опубліковано:

Олександр СЕЧКО, лікар-нейрохірург Закарпатського клінічного центру нейрохірургії та неврології

Ну ви зараз знаходитеся в операційній. Зараз відбувається підключення пацієнта до електрофізіологічного моніторингу.

Надскладну операцію із видалення пухлини зсередини спинного мозку провели ужгородські лікарі. В операційній зібралися медики з усієї України. Для них провели майстер-клас зі спінальної нейрохірургії. Запросили також Ланджун Гуо, лікаря-нейрохірурга із Каліфорнійського університету. Після теоретичної частини перейшли до практичної.

Андрій СМОЛАНКА, лікар-нейрохірург

У нас є обладнання. Це так званий нейрофізіологічний моніторинг. Це досить унікальне обладнання. В Україні ми є однією з небагатьох клінік. Буквально є 2-3 клініки, які мають дане обладнання. Це обладнання нам дозволяє моніторити функцію спинного мозку в реальному часі під час операції.

Пацієнта підключають до апарату нейрофізіологічного моніторингу. Це дозволяє контролювати функції його кінцівок та черепних нервів, поки хворий знаходиться під наркозом. Усю необхідну інформацію лікарі бачать на моніторі.

Ольга ГЕРАСИМЕНКО, аспірантка кафедри нейрохірургії та неврології УжНУ

Інтраопераційний нейрофізіологічний моніторинг економить дуже великі кошти для пацієнта в постопераційному періоді. Ці пацієнти мають великі шанси на те, що вони будуть мати абсолютно нормальне життя. Вони зможуть працювати, доглядати себе.

Операція пройшла успішно, — кажуть лікарі. Включала в себе 3 хірургічні втручання. Пацієнта ж наразі чекає реабілітація.

Більше у відео УжІнформ:

Про Захід