Як вибрати плазмовий телевізор у вітальню

Опубліковано:

Львів’яни могли б подумати, що купити нову техніку для перегляду ТВ-контенту у вітальні легко, варто лише завітати в найближчий магазин електроніки. Проте ті, хто вже спробував так вчинити, знає ― із такою кількістю моделей, що заполонили ринок, розібратися важко.      

Львів’яни могли б подумати, що купити нову техніку для перегляду ТВ-контенту у вітальні легко, варто лише завітати в найближчий магазин електроніки. Проте ті, хто вже спробував так вчинити, знає ― із такою кількістю моделей, що заполонили ринок, розібратися важко. Тому пропонуємо декілька порад щодо того, як зважити плюси та мінуси кожної з них та вибрати найкращий телевізор у вітальню.

Роздільна здатність екрану

Якщо витрачати багато грошей на телевізор не плануєте, вас цілком задовольнить FullHD. Проте сучасні моделі пропонують покращену технологію Ultra HD або 4К. Вони дають чіткіше зображення з можливістю роздивитися деталі та розібрати текст. Таку модель варто вибирати, якщо хочете великий плазмовий телевізор у Львові у вітальню звичайного розміру. Перебуваючи на невеликій відстані, ви не будете помічати пікселі, як у випадку FullHD.

Останній винахід ― технологія 8К, але відшукати контент, який дасть змогу оцінити переваги зображення, поки що складно. 8К варто вибирати, якщо ви купуєте дуже великий телевізор і плануєте сидіти майже поряд із ним.

Кут огляду

Цей чинник визначає правильний розмір телевізора. Великий екран здатен охопити більшу частину поля зору, створюючи ефект повного занурення, як у кінотеатрі. Проте, сидячи занадто близько, вам доведеться бігати очима екраном, щоб роздивитися все, що відбувається.

Цей спосіб дещо складний у застосуванні, але дає змогу оптимально порахувати діагональ, що підходить під розміри вітальні. Спілка інженерів кіно та ТБ США (SMPTE) стверджує, що відстань до екрана мусить бути такою, щоб охоплювати 30–400 поля зору. Тобто, якщо намалювати трикутник від центру дивану до бокових панелей телевізора, утвориться кут менш як 400.

Помножте довжину діагоналі в дюймах на 1,6 та на 2,54, щоб перевести в см. Так дізнаєтесь оптимальну відстань до цього телевізора. Подивіться, чи дають габарити вітальні можливість сидіти так далеко.

Або виміряйте дистанцію від дивану до місця розташування майбутнього телевізора в см. Порахуйте добуток цього числа на 0,3937, щоб перевести в дюйми, та на 0,835, щоб дізнатися оптимальну діагональ.

Інші чинники вибору

З-поміж характеристик, що пропонують виробники, зверніть увагу на такі:

  1. HDR, якщо хочете побачити більшу кількість відтінків.
  2. Dolby Vision для об’ємного звуку та шумозаглушення.
  3. Частота оновлення не менше 60 Гц для звичайного контенту та 120 Гц для ігор. Приставка «ефективна» означає, що фактичний показник становить половину від заявленого.
  4. Декілька портів HDMI 2.0 для під’єднання пристроїв.
  5. Smart TV включно з Wi-Fi та зручним інтерфейсом.

Вибирайте ті, що важливі для вас. Популярність плазмових телевізорів в магазині Алло у Львові спричинена високою якістю зображення та швидкістю відгуку. Це гарний вибір у вітальню, тож скористайтесь порадами та насолоджуйтесь переглядом ТВ-каналів.            

Про Захід