Як розшифрувати аналіз крові дитини

Опубліковано:

Найбільш розповсюдженим лабораторним дослідженням, який призначається найчастіше, є загальний аналіз крові. Дітям його призначають у різних випадках: у профілактичних цілях (ЗАК визначає рівень гемоглобіну в крові для попередження розвитку анемії); при діагностиці гематологічних, інфекційних, запальних захворювань, тощо.

Ось основні показники ЗАК:

– Гемоглобін (Hb, hemoglobin), що складається з білка і атомів заліза та бере участь в транспорті кисню і вуглекислоти а також виконує буферну функцію — підтримує pH крові.

– Еритроцити, зниження рівня яких спостерігаються при анеміях, хронічних захворюваннях або онкологічних захворюваннях. Високий рівень еритроцитів буває у новонароджених дітей, при стресовому стані, надмірному фізичному навантаженні, зневодненні.

– Тромбоцити (PLT) забезпечують згортання крові. Завищений рівень тромбоцитів спостерігається при запальних процесах, туберкульозі, після перенесених операцій. При зниженні концентрації тромбоцитів розвиваються кровотечі.

Крім того, в загальному аналізі крові зазначаються такі показники, як лейкоцити, нейтрофіли, еозинофіли, базофіли, лімфоцити, моноцити. В готовому результаті ЗАК наявні і показники пацієнта, і показники норми. Їх можна самостійно порівняти, однак остаточне розшифрування аналізу може зробити тільки лікар.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш вебсайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75; 067 312 66 69; 050 338 17 48.

Про Захід