«Як пробігти «марафон» або протидія вигоранню» – актуальний тренінг відбувся в Ужгороді

Опубліковано:

Тренінг, мета якого – розпізнати ознаки емоційного “вигорання”, в Ужгороді провела координаторка ГО “Активна громада” на Закарпатті Ганна Мелеганич.

Про це повідомили на сторінці громадської організації.

«Як пробігти «марафон» або протидія вигоранню» – таку назву для тренінгу вибрали невипадково, адже організатори запросили на нього людей, які зараз з головою поринули у волонтерство і віддають цьому весь свій час, а отже в першу чергу виснажують себе.

Особливо в умовах повномасштабної війни, волонтери змушені брати на себе багато різнопланових проєктів, що призводить до перевантаження та емоційного виснаження. В цьому точно зізналися усі присутні. Крім того, волонтери можуть відчувати конфлікт між своїми волонтерськими функціями та іншими обов’язками, такими як робота чи сімейні зобов’язання, – йдеться в повідомленні.

Коротке знайомство і активне обговорення щодо вигорання волонтерів і чим воно відрізняється від вигорання в інших сферах – старт тренінгу. Крім цього присутні представники волонтерських рухів Закарпаття спробували й кілька практичних вправ. Зокрема, ознайомилися як працювати з колесом емоцій, окреслили ті із них, що часто охоплюють наших волонтерів тощо. Окремо також поговорили про маленькі дрібнички, які можуть у щоденні бодай трішки полегшити наше життя.

Як зазначила у блокові-підсумку координаторка Рух підтримки закарпатських військових-Ужгород Галина Ярцева:

“Це тренінг виявився вельми корисним, тут обговорили саме те, про що кожен з нас думає (іноді навіть говорить), але не втілював раніше. Обов’язково передамо емоції після тренінгу іншим учасникам нашого волонтерського руху. Сподіваюся, вдасться зібратися у нас на “базі” та провести його ще раз. Бо, вважаю, деякі можуть навіть не усвідомлювати, на скільки це ресурсно”.

Вікторія Шевченко із Творчі Волонтери Ужгород додала:

“Я багато що винесу із цього тренінгу, адже тема дуже серйозна та важлива для волонтерів, вона вельми важлива для мене. Я навіть у своєму плані вписала відвідати цю зустріч, це для мене вперше і дуже корисно. Дуже вам дякую за те, що ви робите”.

Захід реалізовується в рамках підтримки волонтерських ініціатив ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу необов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Про Захід