Як підготувати себе до сну – поради фахівців

Опубліковано:

Поради Королівського товариства охорони здоров’я Великобританії (Royal Society for Public Health) про те, як підготувати себе до сну, щоб спати як немовля.

Вечеряйте легко Останній щільний прийом їжі повинен бути за чотири години до відбою: перевантажений шлунок заважає виробленню мелатоніну.

Перед сном відмовтеся від кофеїновмісних напоїв (чай, кава, кола, енергетики) Кофеїн не дає запуститися процесам гальмування. Всупереч поширеній думці, він не «газ», а «антітормоз» нервової системи.

Більше рухайтеся Для нормалізації сну потрібно як мінімум 150 хвилин фізичної активності на тиждень, а перед сном добре б півгодини прогулятися. Про це свідчать дані масштабного дослідження 2005-2006 років, проведеного американцями Полом Лопрінці і Бредлі Кардиналом на 3081 співвітчизника.

Відмовтеся від смартфонів і комп’ютерів перед сном Блакитнуватий світло екрана, схожий по спектру на світ білий, блокує вироблення мелатоніну і збільшує час засипання.

Не рахуйте овець! Так ви тільки відженете сон. Дослідження, проведені оксфордськими вченими під керівництвом Еллісон Харві в 2002 році, показують, що будь-яка когнітивна активність перед сном збуджує кору головного мозку і тому заважає заснути.

Використовуйте гаджети для контролю сну Якщо сон хоча б три рази в тиждень випадає з бажаних 7-9 годин на добу протягом трьох місяців, то вам терміново потрібно до лікаря-сомнологи. Симптом 3×3 свідчить, що у вас починається розлад сну – захворювання, яке може мати різні причини виникнення.

Про Захід