Соціум

Як отримати закордонний паспорт поза межами України

Посольство України у Празі інформує про процедуру отримання паспорта для виїзду за кордон («закордонного паспорта») поза межами України.

Перше й часто найскладніше – ви маєте правильно зібрати документи.В залежності від обставин, які змушують вас оформлювати новий (чи перший!) «закордонний паспорт», буде відрізнятись і список необхідних документів. Наприклад, в разі втрати документа за відповідною довідкою доведеться звернутись до місцевої поліції, а в разі заміни простроченого паспорта – взяти з собою старий документ. Детально зі списками документів по різних кейсах можна ознайомитись тут.

Із підготовленим пакетом документів ви прямуєте до найближчого консульства чи консульського відділу посольства. Зверніть увагу – в карантин прийом громадян здійснюється лише за попереднім записом. Ваш візит має бути особистим – доведеться пройти процедуру фотографування, верифікації (сканування відбитків пальців) та сканування підпису.Після успішного подання документів ви отримаєте довідку з числовим кодом (ідентифікатором сесії), за яким ви зможете бачити стан оформлення вашого паспорта на сайті. Паспорт можна буде забрати, коли він отримає статус «прибув до консульської установи».

Зверніть увагу на те, що паспорт для виїзду за кордон на відміну від посвідчення особи на повернення в Україну оформлюється у строк до 3-х місяців. За погодженням із консулом ви також маєте змогу скористатися послугами міжнародних операторів експрес-доставки для пришвидшення прибуття паспорта до установи. За таку послугу доведеться заплатити додатково.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 − = 19