Як німецький еколог вже понад 10 років рятує популяцію буйволів на Закарпатті (Відео)

Опубліковано:

Медіа-проект Ukraїner навідався до німецького еколога Мішеля Якобі подивитися, що змінилося у житті чоловіка від їх першої зустрічі, адже більше трьох років тому він став одним із перших героїв проекту.

У першій експедиції Закарпаттям зустрілися з Мішелем на полонині Пересліп та його фермі в Чумальово. Тоді еколог мріяв доправити декількох буйволів на Бессарабію: до села Орлівка та на територію Дунайського біосферного заповідника, де вони могли б жити серед дикої природи. З того часу Мішель втілив омріяне, розбудував ще кілька ферм, створив громадську організацію й зустрів дівчину, з якою будує нові, ще більш амбітні, плани на майбутнє.

Уперше Мішель побачив Україну у вересні 2008 року під час походу до закарпатського села Колочави й навколишніх гір. Із тих пір еколог вирішив оселитися на Закарпатті й долучитися до збереження його природних багатств.

Після переїзду на Закарпаття Мішель деякий час кочував регіоном у пошуках найкращого місця для ферми буйволів. Спершу він оселився у комуні «Лонго Май» у Нижньому Селищі, потім — у селі Стеблівка, де збудував свою першу ферму. Згодом Мішель переїхав у Липовець, де навіть придбав хату. Однак влітку місцеве джерело пересохло, та й легкості у спілкуванні з сусідами чоловік так і не здобув, тож був змушений переїхати в село Вертеп. Там він допомагав місцевому хлопцю з його буйволячою фермою, а коли все налагодилося — повернувся в Стеблівку. Далі було село Чумальово, де Мішель у 2016 році збудував уже другу ферму для буйволів, однак і звідти еколог повернувся у Стеблівку. Окрім частих переїздів регіоном, Мішель періодично їздив за кордон, аби навідати рідних і підзаробити на утримання буйволів.

Нині Мішель осів у селі Сокирниця неподалік міста Хуст, де придбав маленький будинок. Планує зробити там ремонт, будує невеличкий льох для дозрівання й зберігання сиру, а також сарай, бо зараз у його господарстві є вже не тільки буйволи, а й кури, коні та корови. Каже, що цього йому буде достатньо, адже він уже має дуже багато: природу навколо себе, землю, друзів і громаду, яка до нього звикла.

Про Захід