Здоров'я

Як легально виїхати з Чехії після завершення надзвичайного стану

Посольство України у Празі оприлюднило у соцмережах пояснення Міністерства внутрішніх справ Чехії щодо правил виїзду іноземців з країнипісля завершення надзвичайного стану.

Отже, три головні питання:

1️⃣До якого часу потрібно виїхати з Чехії?

Якщо термін дії візи чи безвізу закінчився під час оголошеної в Чехії надзвичайної ситуації (12 березня – 17 травня), ви можете перебувати в Чехії легально упродовж 60 днів після закінчення надзвичайної ситуації й виїхати з країни не пізніше 17 липня 2020 р.

Приклад: дозволений термін перебування завершується 5 травня. Дії: ви можете виїхати з Чехії у будь-який час в період до 17 липня. Легальність вашого перебування протягом цього часу буде підтверджена спеціальною печаткою, яка буде поставлена у ваш паспорт на кордоні Чехії.

Якщо термін безвізу чи короткострокової візи завершується після 17 травня, вам потрібно спланувати свій виїзд до завершення терміну дії ваших документів.

 Приклад: дозволений термін перебування завершується 25 травня. Дії: вам потрібно виїхати з Чехії до 25 травня.

Згідно з інформацією Міністерства праці та соціальних справ, 60-денний перехідний період поширюється також на видані дозволи на роботу, 3-місячні робочі візи та робочі карти, термін дії яких закінчився упродовж надзвичайної ситуації.

Увага: всі ці приклади наведені з урахуванням того, що дія надзвичайної ситуації у Чехії справді завершиться 17 травня, як це передбачено останнім рішенням чеського уряду. Проте не можна виключати, що надзвичайна ситуація може бути знову продовжена. У такому разі всі згадані правила мають бути продовжені до нової дати завершення надзвичайної ситуації.

2️⃣Чи потрібно зараз реєструвати місце проживання в поліції, якщо це не було зроблено вчасно?

Реєстрація місця проживання іноземців у поліції у справах іноземців Чехії відбувається упродовж 3-х днів після приїзду до Чехії. Якщо ви чи ваш орендодавець не зробили цього вчасно, реєструватися зараз не потрібно – це вже нічого не вирішить. Однак будьте готові до того, що поліцейський патруль у місті або поліція на кордоні при виїзді із Чехії може накласти на вас штраф у сумі 3000 чес. крон за порушення правил перебування.

3️⃣Де я отримаю “виїзний штамп”, який дозволить уникнути штрафу в Угорщині?

Щоб уникнути штрафу за прострочені документи на кордоні з Угорщиною чи іншими транзитними країнами, ви маєте отримати спеціальну «виїзну печатку», яка підтверджує легальність перебування на території Чехії до дати, вказаної на печатці. Ці печатки ставляться чеською поліцією безпосередньо на кордоні під час вашого виїзду за межі Чехії.

Увага: не потрібно йти за цією печаткою до відділень поліції у справах іноземців. Там її вам не поставлять. ПЕЧАТКУ СТАВЛЯТЬ ТІЛЬКИ НА КОРДОНІ.

Якщо на день виїзду з території Чехії ви ще не перевищили дозволений термін перебування в Шенгенській зоні, то виїзну печатку вам можуть і не поставити. Через це не варто хвилюватися – печатки важливі лише для тих, у кого протерміновані документи.

Якщо ж з якихось причин таку печатку на кордоні вам не поставили, але ви точно знаєте, що перевищили термін перебування в Шенгенській зоні, то обов’язково зверніться на кордоні до поліцейського з проханням, щоб таку печатку вам таки поставили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

65 + = 66