Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді започаткувало серію виставок династій закарпатських художників

Опубліковано:

У Генеральному консульстві Угорщини в м. Ужгород відкрилася виставка робіт Йосипа Бокшая, а також кількох поколінь родини видатного художника: сина, Йосипа Бокшая-молодшого, внука, нинішнього директора обласного художнього музею Франциска Ерфана та дружини Франциска, керамістки Ірини Ерфан.

Цією виставкою угорські дипломати продовжують традицію проведення мистецьких заходів у своєму офісі і започатковують серію експозицій, присвячених художнім династіям, яких у Закарпатському відділення Спілки художників України налічується понад 20.

За словами генерального консула Угорщини в м. Ужгород Йожефа Бочкаї, творчість закарпатських митців визначена багатонаціональним існуванням їхнього краю, де, з-поміж іншого проглядається й угорська ідентичність. Картини Йосипа Бокшая просякнуті безмежною любов’ю до рідного краю, природи, людей. Поколінню видатного майстра випало проживати в чотирьох державах, до яких у той чи інший період належало Закарпаття. І це все відобразилося на його творчості.

Роботи для експозиції в стінах консульства надав Ференц Ерфан із приватної колекції.
На відкритті виставки були присутні дипломати, керівництво міста та області, художники.

Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко подякував Йожефу Бочкаї та його колегам за популяризацію закарпатського мистецтва. «Ви проводите велику роботу і розвиваєте культуру. Дякую, що ви на нашій стороні у такий важкий час. Впевнений, що Україна буде в ЄС і творчість наших митців стане надбанням всієї Європи. Ми маємо чим пишатися і виставка це вкотре доводить», – зазначив він під час відкриття.ш

Про Захід