Фракція «Європейська Солідарність» пропонує створити тимчасову обласну комісію, яка вивчить дотримання законодавства України в ході ліквідації шкіл-інтернатів

Опубліковано:

Фракція «Європейська Солідарність» у Закарпатській обласній раді пропонує створити тимчасову обласну комісію, яка вивчить дотримання законодавства України в ході ліквідації шкіл-інтернатів області та проаналізує доцільність закриття або продовження роботи таких навчальних закладів.

Відповідний проект рішення в Закарпатській обласній раді зареєстрував депутат фракції Denys Man.

25 лютого цього року депутати прийняли рішення про закриття 6 шкіл-інтернатів, які перебували на балансі обласної ради. Це рішення було прийнято відповідно до вимог Закону України «Про внесення зміни до пункту 3 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі».

Згідно з ним, до 1 липня 2021 року засновники шкіл-інтернатів були зобов’язані змінити тип закладів освіти на один з типів, що передбачені цим Законом, або реорганізувати чи ліквідувати такі заклади освіти.

Всі проекти рішень готував департамент освіти та науки Закарпатської ОДА, вони пройшли обговорення на депутатських комісіях. Зокрема, депутатам повідомили, що ліквідація інтернатів відбувається згідно з законодавчими нормами, колективи ознайомлені, проблем з влаштуванням дітей, педагогічного персоналу та обслуговуючого персоналу немає.

Однак рішення про ліквідацію викликали великий резонанс і серед колективів закладів, і серед батьків. Так, представники Великоберезнянської школи-інтернату виходили на акції протесту під стіни облради. В результаті, 24 червня облрада скасувала попереднє рішення про ліквідацію цього закладу, враховуючи значний суспільний резонанс та зміни у освітньому законодавстві в частині забезпечення функціонування санаторних шкіл-інтернатів.

4 липня до фракції «ЄС» листом звернулися батьки вихованців ліквідованої в лютому Перехрестівської школи-інтернату та проінформували, що суд призупинив дію рішення облради про ліквідацію школи. Всього до обласної ради було подано 15 судових позовів, які об’єднали в одну адміністративну справу, а чергове засідання із даного питання призначено на 9 вересня.

Із листа також випливає, що ні з працівниками колишнього трудового колективу, ні з батьками представники власника Закарпатської обласної ради чи департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА досі не зустрічалися для роз’яснення ситуації та подальших дій, пов’язаних із виконанням рішення суду.

«В зв’язку з цими обставинами виникає багато питань і до департаменту освіти, і до представників шкіл-інтернатів. Зокрема, чи достатньою була комунікація усіх дотичних на стадії формулювання і прийняття рішень, – пояснює Денис Ман. – Саме тому наша фракція пропонує створити тимчасову комісію для вирішення всіх питань і з’ясування обставин. – Висновки цієї комісії повинні встановити фактичний стан справ в закладах, дати розуміння, що з ними робити – ліквідовувати чи реорганізовувати, вони будуть важливі для розуміння пріоритетів громади нашої області та допоможуть депутатам прийняти правильні рішення».

Проект рішення депутатський корпус має розглянути після розгляду профільними постійними комісіями на сесії облради 23 вересня.

Про Захід