Фракція «ЄС» у Закарпатської облраді просить скликати позачергову сесію

Опубліковано:

Фракція «Європейська Солідарність» звернулася до голови Закарпатської обласної ради Володимира Чубірка з проханням скликати позачергову сесію облради, щоб засудити акт російської агресії (визнання Донецької та Луганської народних республік) та закликати українську владу збільшити фінансування оборони, відкрити кримінальні справи проти депутатів держдуми РФ, які підтримали визнання ЛДНР, прийняти закон України про колабораціонізм і російську пропаганду тощо.

Сьогодні голова фракції Ірина Мацепура зареєструвала звернення про скликання сесії в Закарпатській облраді. Крім того, зареєстровано також колективне депутатське звернення щодо скликання позачергової сесії.

Закликають колег з інших фракцій підтримати скликання сесії та засудити дії агресора – Росії.

Проєкт звернення:

“Ми, депутати Закарпатської обласної ради, категорично засуджуємо акт російської агресії щодо України, який продемонстрував повну зневагу до міжнародного права і суверенітету нашої країни.
Вважаємо, що визнання з боку Російської Федерації повністю підконтрольних їй маріонеткових утворень є новим етапом російської гібридної війни щодо всього цивілізованого світу.
Цинічні і неадекватні висловлювання Володимира Путіна, який поставив під сумнів сам факт існування української державності, його хворобливі зазіхання на світове панування, свідчать, що він не зупиниться на цьому і далі здійснюватиме агресію щодо України та інших країн Центральної та Східної Європи.

У цих умовах, керуючись ст.14, п.2 ст. 23 Закону України «Про основи національного спротиву» просимо українську владу:
● Негайно збільшити фінансування оборонних витрат за рахунок статей, які не є пріоритетними в умовах підвищеної військової загрози.
● Налагодити дієву модель співпраці з регіональним органом військового управління Сил територіальної оборони Збройних Сил України щодо організації підготовки навчань (тренувань) підрозділів територіальної оборони.
● Розробити кризовий сценарій створення військово-цивільних адміністрацій у районах ймовірних воєнних дій.
● Відкрити кримінальні провадження проти всіх депутатів держдуми РФ, які голосували за визнання ЛДНР, а також вищих посадових осіб, які готували це рішення.
● Прийняти закон України про відповідальність за колабораціонізм і російську пропаганду.

Ми закликаємо до єднання всіх українців перед загрозою ескалації російської агресії – незалежно від політичних переконань, симпатій чи емоцій.

Закликаємо партнерів України невідкладно запровадити весь пакет санкцій проти агресора, який узгодили країни ЄС і НАТО. Ми також висловлюємо щиру вдячність тим державам, лідери яких не лише заявили про підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, але й конкретними справами доводять прихильність до міжнародного права та демократичних цінностей.

Ми віримо в наші Збройні сили, територіальну оборону, у силу духу і героїзм українського народу. Україна і далі впевнено крокувати своїм шляхом у майбутнє у колі демократичних держав, зокрема у ЄС та НАТО.
За цей вибір ми заплатили високу ціну. Нам не треба чужого, але й свого не віддамо”.

Європейська Солідарність Закарпаття

Про Захід