Фальцеві покрівлі та фасади: переваги та особливості влаштування

Опубліковано:

Нові технології в будівництві дозволяють прискорити процес створення фасадів та покрівель. Сьогодні це потребує набагато менше часу, ніж це було раніше. І причина тому  –  нові методи кріплення, серед яких і фальцювання.

Фасади та дахи, створені за такою технологією, можна зустріти будь-де. Це і величезні торгові центри, і офісні споруди, і житлові будинки. Технологія має безліч переваг та свої унікальні особливості. Про них і варто поговорити більш детально.

Що таке фальцеве покриття?

Фальцами називають особливий тип з’єднання, такого собі шва, який дозволяє “зшити” листи з металу. Такі листи ще називають картинами. Бічну поверхню однієї (одинарний фальц) або обох картин (подвійний фальц) відгинають під певним кутом, а потім з’єднують їх пазогребеневим способом з допомогою спеціального замка (клямера).

Таким чином створюється велика площа покриття, яке однаково підходить для влаштування як покрівлі, так і фасаду будь-яких габаритів та площі. Оскільки для з’єднання не потрібні наскрізні кріплення, покриття виходить монолітним, тобто без зайвих швів та щілин.

З яких матеріалів створюють фальцеві покрівлі та фасади?

Як для фасадів, так і для покрівель використовують листи металу в рулонах. Найчастіше це мідь чи сталь. Також часто можна зустріти алюміній та його сплави. Перед влаштуванням метал ріжуть на картини потрібної форми та розміру, створюють під прокатним станком вигини для фальцювання.

В залежності від особливостей будівлі та потреб будівництва довжина кожної картини складає від 1 до 9 метрів, а товщина може бути в межах 0.3-0.8 міліметрів. Основа з міді, алюмінію чи сталі часто має додаткове полімерне покриття чи шар титан-цинку для захисту від корозії та інших хімічних процесів.

Основні переваги фальцевих покрівель та фасадів

Фальцювання дозволяє отримати в результаті не просто міцний, а повністю герметичний шов. Це означає, що покриття не пропускатиме вологу та збереже свою цілісність на довгі роки. Оскільки фіксація відбувається з використанням клямерів, точки з’єднання не піддаються корозії, адже їхня цілісність не порушується. Таким чином, матеріал фасаду чи покрівлі залишається міцним за будь-яких умов.

Окрім тривалого терміну експлуатації варто зазначити ще кілька переваг. Це:

  • екологічність;
  • високий рівень пожежної безпеки за рахунок використання негорючих матеріалів;
  • відносно невелика вага та просте транспортування;
  • привабливий зовнішній вигляд та приємні декоративні властивості;
  • гнучкість та можливість використання для влаштування покрівель складних форм.

З допомогою фальцювання можна втілити будь-яку форми та реалізувати навіть найскладніші архітектурні задуми. Матеріали для цього можуть мати будь-який колір та фактуру, що полегшує процес декоративного оздоблення будівель.

Проте варто памятати, що метал є досить “гучним” матеріалом, адже зовсім не ізолює звуки. Для влаштування покрівлі чи фасаду доведеться обирати додаткову шумо- та теплоізоляцію. До того ж, переваги фальцювання доступні лише за умови правильного монтажу та дотримання усіх стандартів технології.

Отож, важливо знайти людей, які можуть не лише обрати потрібні матеріали, але й професійно їх використати. Зробити це можна через сайт pokrivlya.com, де є широкий вибір будівельних матеріалів та послуг.

Про Захід