Фахівчиня Закарпатської Ендоклініки — про гінекологічне УЗД

Опубліковано:

Гінекологічне УЗД передбачає обстеження матки ( тіла та шийки), труб та яєчників. Сьогодні говоримо з нашим спеціалістом ультразвукової діагностики Закарпатської Ендоклініки – Рената Вучкан Орос про УЗД в гінекології.

Метод обстеження є ціннним, адже проводиться швидко, не має протипоказів та дозволяє отримати максимум інформації про стан жіночих статевих органів.

У процесі діагностики, лікар може оцінити стан органів малого тазу:

Матку : розташування, форму, структуру міометрію та ендометрію, його товщину, виявити аномалії будови та наявність патологічних утворень.

Яєчники: розміри, форму, особливості структури, наяність фолікулів та додаткових утворів.

Також оцінюється позаматковий простір, а саме виявлення вільної рідини.

Цінним є можливість виявити плідне яйце, оцінити його розташування та етап розвитку.

Відповідно до способу проведення, у гінекологічній практиці застосовуються такі види УЗД:

– трансабдомінальне: огляд проводиться через черевну стінку. Датчик ультразвукового сканера переміщується по поверхні живота. Найбільш часто застосовуваний метод, не потребує попередньої підготовки, окрім наповнення сечового міхура.

– трансвагінальне: здійснюється спеціальним датчиком, який вводиться безпосередньо у піхву. Метод є більш інформативним, дозволяє детально дослідити органи малого тазу.

– комбіноване: проводиться трансабдомінальне сканування з наповненим сечовим міхуром, після його спорожнення продовжують дослідження трансвагінально.

Вид УЗД лікар обирає в залежності від показів та цілей обстеження.

З метою профілактики УЗД ОМТ рекомендовано проходити 1 раз на рік, після закінчення менструації ( в першій половині менструального циклу).
Будьте здорові та бережіть себе!

Запис на УЗД:
endo-clinic.uz.ua
(067) 375-60-50
(099) 268-70-28

Про Захід