Ендоклініка: що таке нейромедіатори, і чому вони роблять нас щасливими?

Опубліковано:

Що викликає в нас відчуття щастя?
Обійми з рідними, смачна їжа або ж довга романтична прогулянка? Але чому саме в ці моменти ми відчуваємо те, що називаємо задоволенням? Пояснюємо просто – у ньому винні нейромедіатори. Детально про основні з них – далі в матеріалі.

Дофамін – найголовніший нейромедіатор радості та щастя, а ще мотивації! Високий рівень дофаміну мотивує особистість рухатись вперед, досягати нового та перемагати. Часто, залежність від дофаміну може вибудовуватись при заняттях комп’ютерними іграми, оскільки досягнення результатів у грі буде викликати почуття гордості за власні досягнення. Тому треба строго контролювати час гри, особливо у дітей та підлітків.

Ендорфін – ще один виробник радості. Він дозволяє нам радіти, веселитися, отримувати задоволення від короткочасної дії, в тому числі від вживання їжі. Високий рівень ендорфінів навіть знижує відчуття болю, дозволяє мозку швидше працювати та легко переносити стреси.
Банани, шоколад, сир – це лише невеликий перелік продуктів, які сприятимуть виробленню ендорфінів в організмі.

Серотонін або внутрішній антидепресант – нейромедіатор, що відповідає за впевненість та рівень самооцінки. Серотонін, що виробляється шишкоподібною залозою з амінокислоти триптофану, потребує для свого синтезу сонячного світла, власне тому в погожі дні ми перебуваємо в хорошому настрої.

Окситоцин – гормон, який відповідає за соціальну взаємодіє. Ще його називають гормоном любові. У жінок рівень цього гормону вищий, ніж у чоловіків, але він однаково важливий для обох статей. Зазвичай він виробляється під час соціальних контактів: обіймів, поцілунків та дотиків. Він породжує такі почуття, як прив’язаність, взаємопідтримка, співпереживання, безкорисливість, турбота та ніжність. Наявність окситоцину відіграє важливу роль при вибудовуванні стосунків між мамою та новонародженою дитиною.

Гормони, про які ми вже сказали, позитивно вливають не тільки на психоемоційний стан, а й на фізичний. Їхній баланс дозволяє радіти життю, бути активними, вмотивованими та долати життєві перешкоди

Візьміть гормони під контроль разом з Закарпатською ендоклінікою!

Запис на прийом:
Endo clinic
Ужгород, вул. Льва Толстого, 27А
endo-clinic.uz.ua
(067) 375-60-50
(099) 268-70-28

Про Захід