Два проєкти за програмою «Інклюзивне мистецтво» реалізують цьогоріч на Закарпатті

Опубліковано:

Як повідомляє Ігор Шинкарюк, Український культурний фонд спільно з Британською Радою в Україні сприяють розвитку творчості митців з інвалідністю та підтримують інклюзивне мистецтво, повідомляє пресцентр ОДА.

«Важливо, аби всі мали рівні права і можливості для реалізації своїх творчих задумів та планів. Програма УКФ «Інклюзивне мистецтво» розширює доступ людей з інвалідністю до створення культурного продукту. Так на Закарпатті буде реалізовано два проєкти», – зазначає заступник голови ОДА.

В області відбудеться Всеукраїнський фестиваль «Відкрий серце», де люди з обмеженими можливостями демонструватимуть творчий потенціал шляхом жестового виконання власних вистав-пісень. Також вони матимуть можливість взяти участь в організації заходів, підготовці виступів, проведенні майстер-класів.

Другий проєкт передбачає створення видання у форматі легкого читання «Казки Закарпаття. Легка мова» . Воно сприятиме доступності творів літератури для людей з інвалідністю.

Задуми здійснюватимуть у культурних секторах «Перформативне та сценічне мистецтво» і «Література та видавнича справа» відповідно.

Загальний бюджет програми «Інклюзивне мистецтво» на 2021 рік – 30 млн грн.

Про Захід