До пам’ятних дат і ювілеїв включили річниці народження трьох видатних закарпатців

Опубліковано:

Комітет Верховної ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики врахував звернення народної депутатки України, голови Європейська Солідарність Закарпаття Іванни Климпуш-Цинцадзе та включив у Постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв» круглі річниці народження трьох видатних закарпатців: автора сценарію «Тіней забутих предків» Івана Чендея та письменників Петра Скунця і Дмитра Креміня.

Про це повідомила авторка звернення в Facebook.

«Ми зовсім не знаємо своїх героїв, вулиці наших міст досі носять імена наших катів. І поки не навчимося поважати самих себе – національні танці на граблях триватимуть, – написала Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Переконана, що вшанування українців, які присвятили Батьківщині життя, є гарною профілактикою інфікування мізків “рускім міром”. Особливо це актуально для прифронтових регіонів, а також, на жаль, для Закарпаття, яке давно обробляє ФСБ і його філії під різним прикриттям – аж до ряс.

Ці люди [Чендей, Скунць та Кремінь] заслуговують на вшанування. Популяризація їхньої спадщини буде корисною не лише для Закарпаття, а й для всієї України. Надіюся, і вся ВРУ підтримає цю постанову».

Європейська Солідарність Закарпаття

Про Захід