До нацпарку «Синевир» прибув ведмідь із Хмельницького

Опубліковано:

Саме з понеділка на вівторок до Реабілітаційного центру бурого ведмедя НПП «Синевир», доправлено із зоокутка хмельницького парку імені М.Чекмана шестирічного бурого ведмедя Балу. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міндовкілля, місцевої влади та Центру реабілітації бурого ведмедя (РЦБВ) нацпарку.

Нагадують, що за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця були перевірені умови утримання тварини у парку імені М. Чекмана у Хмельницькому на дотримання вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», де виявлені порушення.

У подальшому Хмельницька міська рада дозволила передати Балу до реабілітаційного центру Національного природного парку «Синевир». Начальник центру Ярослав Бундзяк разом із ветлікарем Михайлом Маслейом здійснили його доправку до місця призначення у спеціальному транспортному контейнері, де під час транспортування забезпечили йому всі необхідні умови для успішного прибуття. Поки що ведмедя поселили у карантинній зоні, де поповнив родину клишоногих.

Ведмежий притулок у нацпарку – місце із усією природньою інфраструктурою, де сьогодні разом з Балу проходять адаптацію та лікування 31 клишоногих. Він знаходиться у тій місцевості парку, де природні умови, ландшафт та клімат є саме тим середовищем, яке найкраще підходить для існування та збереження цієї видової групи ведмедів.

Новому гостю у РЦБВ НПП «Синевир» буде забезпечено максимальні умови для його фізичного і психологічного відновлення, фахівці навчать різним навичкам, які потрібні для його виживання у дикій природі.

Кожне поповнення для центру означає збільшення його здатності зберігати ці тварини та здійснювати наукові дослідження тварин цього виду і повернення їх до нормального життя.

Національний природний парк «Синевир»

Про Захід