Останні новини Соціум

Для вступників із окупованого Донбасу скасували ЗНО

Верховна Рада дозволила вступникам з окупованого Донбасу, а також з населених пунктів на лінії зіткнення не складати ЗНО. На таких умовах вони зможуть вступити в будь-який вищий навчальний заклад України.

Відповідний президентський законопроєкт парламент ухвалив 3 липня.

Відтепер, щоб вступити у виш, абітурієнти повинні звернутися до освітніх центрів “Крим – Україна” або “Донбас – Україна”.

Після цього вони мають приїхати у визначений час та скласти іспити з української мови, історії України та профільного предмета.

Змагатися за вступ вони будуть в межах визначеної для них квоти разом з абітурієнтами з Криму та Севастополя, які мали таку пільгу і раніше.

Квоти для тих, хто вступатиме без ЗНО, також передбачені для інших пільгових категорій. Серед яких, зокрема, діти-сироти, ветерани АТО чи ООС та діти військовослужбовців, які загинули під час виконання своїх службових обов’язків.

Також до переліку пільговиків додали дітей медиків, які померли від коронавірусу.

Наразі вступники з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей можуть претендувати на безкоштовне навчання лише в обмеженому переліку українських закладів вищої освіти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 1 = 6