Для вразливих категорій переселенців на Львівщині облаштовують шпиталь (Фото)

Опубліковано:

Благодійний фонд «Карітас СДЄ УГКЦ» завершив будівництво 3-ох поверхової будівлі-шпиталю, який назвали на честь Івана Павла ІІ.

Площа шпиталю становить понад 15 тисяч метрів квадратних, а сама будівля розташована неподалік міста Дрогобич. Станом на сьогодні, на першому поверсі вже отримують медичну та соціальну опіку 15 важкохворих та поранених осіб, які потребують медичної допомоги. На другому поверсі зовсім скоро розмістять хворих середнього ступеня тяжкості, а третій поверх – для тих, хто вміє себе обслуговувати.

«Коли йдеться про людей з обмеженими можливостями, людей похилого віку, поранених чи хворих, рідко хто готовий взяти за них відповідальність.  Вони потребують постійної опіки та уваги, яку їм часто ніхто не може забезпечити, особливо в громадських місцях для ВПО. З цією проблемою стикалася і наша організація «Карітас СДЄ УГКЦ».  Від початку війни БФ забезпечив житлом та опікою приблизно 19 внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю та 15 осіб похилого віку. Кількість звернень є великою. Ми можемо піклуватися про людей, які цього потребують, але нам не було де їх розмістити, тому ми вирішили облаштувати шпиталь», – зазначили представники фонду Карітас. 

Згідно зі статистичними даними, у Дрогобицькому районі проживає близько 34 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них близько 500 осіб мають певну інвалідність. Тож тільки в шпиталі вже задекларували 258 внутрішньо переміщених осіб похилого віку. 

«Кількість людей, які шукають притулку і потребують постійного медичного і соціального догляду, а також  психологічної підтримки, дуже велика. Зважаючи на те, що наша країна має труднощі та багато проблем через війну, ми не можемо стояти осторонь і спостерігати, як гинуть люди, яких суспільство відкидає через те, що вони літні чи хворі внутрішньо переміщені особи без засобів для існування. Страждають найбільш незахищені категорії. Ми щодня стикаємося з такими ситуаціями і розуміли наскільки важливим було будівництво шпиталю імені Івана Павла ІІ», – резюмували в благодійному фонді.

Про Захід