Для буковинських роботодавців провели тренінг

Опубліковано:

«Повернення ветерана на робоче місце».

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яку ініціювала Перша леді України Олена Зеленська, для представників бізнесу, роботодавців області, фахівців Центрів зайнятості та Держпраці організували тренінг.

«Мета цього заходу – знизити стигму у працедавців щодо страху коректної комунікації з ветеранами та ветеранками, обговорити можливості працевлаштування Захисників/Захисниць та облаштування для них безбар’єрного робочого простору», – повідомила організаторка тренінгу, Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Світлана Бостан.

Зазначимо, понад 42% роботодавців зберегли за мобілізованими працівниками робоче місце. А більше половини опитаних ветеранів та ветеранок виявили бажання здобути додаткову освіту та перекваліфікуватися. Нині ветерани та ветеранки мають змогу отримати грант від держави на започаткування або розширення власного бізнесу.

Окрім того, захисники можуть опанувати нову професію чи підвищити власну компетенцію. Для цього держава надає ваучери на навчання.

«Наш обов’язок робити все, щоб українські ветерани були максимально захищені та отримували належну підтримку на шляху реінтеграції в суспільство», – додала Світлана Бостан.

Під час тренінгу учасники пройшли онлайн опитування, опанували техніки самодопомоги для зниження стресу, покращення емоційного стану та загального благополуччя. Також для них презентували довідник «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія», який створив Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України.

Департамент соціального захисту населення Чернівецької ОДА

Про Захід