Держекоінспекція: Можливе забруднення дериваційного каналу р.Уж (Фото)

Опубліковано:

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області 02 листопада отримала від диспетчерської служби Закарпатської обласної державної адміністрації та Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса інформацію про виявлення маслянистих плям на дериваційному каналі в с. Оноківці Ужгородського району.

З метою підтвердження або спростування зазначеного факту державні інспектори з охорони навколишнього середовища одразу виїхали на місце події та провели огляд поверхні водного дзеркала дериваційного каналу в наступних місцях: транспортний міст вул. Другетів/вул. Доманинська в м. Ужгород, міст вул. Довга в с. Оноківці Ужгородського району, у нижньому б’єфі Оноківської ГЕС, міст через дериваційний канал біля урочища «Дубки». При цьому було виявлено, що поверхня каналу вкрита окремими плямами і сірими плівками, які спостерігаються при найбільш сприятливих умовах. Для визначення ступеню забруднення було відібрано проби поверхневої води з дериваційного каналу.

Також держінспектори обстежили річку Уж від м. Перечин (район транспортного моста на с. Ворочево) до Боздошського мосту в м. Ужгород та відібрали проби поверхневої води р. Уж. Залишки сірої плівки у вигляді плям спостерігалися тільки біля підвісного мосту в с. Кам’яниця Ужгородського району, вище греблі на річці Уж. В ході обстеження джерел забруднення водного об’єкту виявлено не було.
За результатами проведених інструментально-лабораторних досліджень встановлено, що концентрація нафтопродуктів у відібраних пробах є нижчою, ніж нормативи гранично допустимих концентрацій, що встановлені Державними санітарними нормами і правилами планування та забудови населених пунктів, які затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України № 172 від 19.06.1996 року.Про Захід