Денис Ман: закликаємо Кабмін збільшити розмір субсидій для населення

Опубліковано:

Депутатська фракція Закарпатської організації партії «Європейська Солідарність» в обласній раді зареєструвала звернення до Кабінету міністрів стосовно критичної ситуації, яка склалася із забезпеченням населення субсидіями. Таку ініціативу у вигляді проекту рішення обласної ради вчора озвучив заступник голови Закарпатської обласної ради Денис Ман під час засідання президії ради.

Звернення стосується двох принципових для населення питань. По-перше, зауважують автори, через зміни, впроваджені Кабінетом міністрів, з 1 травня для переоформлення субсидії заявник мусить заново подати заяву та декларацію доходів і видатків. Це призведе до зайвих черг в період пандемії. По-друге, депутатів тривожить чергове зменшення розміру субсидій, які виділяє Держбюджет.

«На нашу думку, неприпустимо сприяти створенню черг в час, коли Covid-19 ще зовсім не відступив, а рівень вакцинування в Україні й надалі на дуже низькому рівні. Наша область зовсім недавно вийшла з червоної зони і зрозуміло, що ніхто б не хотів до неї повертатися, – прокоментував Денис Ман. Велику тривогу викликає також чергове зменшення суми, передбаченої Держбюджетом на субсидії. Якщо торік було виділено 47,5 млрд грн, то в цьому році закладено всього 36,6 млрд грн. Хоча й суми, закладеної в 2020 році, було явно недостатньо для всіх, хто потребував субсидії.

Своїм зверненням до Кабміну ми прагнемо звернути увагу влади на цю проблему та прийняти ряд змін. Зокрема, переглянути рішення щодо оновлення процедури оформлення субсидій та скасувати постанову щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій, переоформити всім субсидіантам на новий термін належні їм субсидії в автоматичному режимі, винести на розгляд Верховної Ради України проект Змін до Закону про державний бюджет на 2021 рік з метою додаткового фінансування програми субсидій в Україні тощо.

Я дуже сподіваюся, що колеги по обласній раді підтримають наше звернення. Ці проблеми добре знайомі всім депутатам, які спілкуються з виборцями».

Проект звернення Закарпатська обласна рада розгляне вже 20 травня – під час наступної сесії ради.

Про Захід