Декана одного із факультетів УжНУ викрили на хабарях

Опубліковано:

За процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури декану факультету одного з університетів Ужгорода повідомлено про підозру за кількома фактами одержання неправомірної вигоди (ч.ч. 1, 3 ст. 368 КК України).

Протягом 2023-2024 років правоохоронці задокументували, що керівник підрозділу університету одержував хабарі за сприяння у складанні іспитів чи захисті дипломної роботи.

Завдяки своєму службовому становищу та авторитету посади, керівник підрозділу міг здійснювати вплив на інших викладачів факультету та забезпечувати таким чином одержання позитивних оцінок.

Студенти, розуміючи що можуть бути недопущені до захисту наукової роботи чи залишені на тому ж курсі повторно, надавали декану неправомірну вигоду. Встановлено, що від двох осіб чоловік одержав 1000 доларів США, а також 210 євро та 1000 грн неправомірної вигоди. У ході слідства встановлюватимуть і наявність інших фактів одержання хабарів.

Прокуратура звернулася до суду з клопотанням про безальтернативне тримання особи під вартою, однак слідчим суддею його було задоволено частково. Підозрюваного взяли під варту з правом внести майже 182 тис. грн застави. Сторона обвинувачення вже готує апеляційну скаргу на це рішення та наполягатиме у такому разі на збільшенні суми застави до 3 млн грн.

Розслідування у кримінальному провадженні здійснює Нацполіція Закарпаття за оперативного супроводу УСР в Закарпатській області ДСР НПУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

Про Захід