Ужгородські таксисти стверджують, що ледь не жебракують

Опубліковано:

Щойно у малому залі міської ради завершилася нарада представників міської влади з власниками ужгородських таксі. Обговорювали, як можна скоротити в місті кількість нелегального транспорту та змусити водіїв оформити ліцензії.
Власники служб таксі кажуть: на ліцензії водії не погодяться – це надто дорого. Сьогодні, щоб оформити весь пакет документів, треба заплатити близько 3700 гривень. Найбільшою проблемою підприємці вважають великі податки.
“Не можна рівняти Київ та Ужгород. Там люди зароблять по 5 тисяч у місяць, тут 1000, а податки платимо однакові. Нам теж не подобаються “нелегали”, вони ставлять менші тарифи, займають стоянки у місті. Ми готові співпрацювати з владою, готові оформлювати всі необхідні документи, але тільки у тому випадку, якщо зменшаться податки. Тоді нас не доведеться ловити”, – каже власник однієї із служб таксі Ужгорода пан Володимир. Представник податкової, які були присутні на нараді, зауважила, що зменшити податки міська влада не може, адже не має таких повноважень, Податковий Кодекс ніхто не відміняв.

Заступник мера Ярослав Шафарь зазначив, що найбільша проблема у тому, що “нелегальники” вносять повний хаос у транспортну систему міста: паркуються абияк, що приносить незручності учасникам дорожнього руху. Також таксі займають парковки в Ужгороді, через це іншим водіям нема де залишити авто.
“Ми зібралися для того, щоб якось упорядкувати транспортну систему у місті. Є правила, яких треба дотримуватися. Проблема у тому, що таксі у місті є дуже багато, і вони паркуються хаотично”, – каже заступник мера. Виходом із цієї ситуації пан Шафарь вбачає у створенні спеціальних стоянок для таксі. Власники служб, натомість, кажуть, що на таких стоянках вони стануть мішенню для різноманітних служб та інспекцій.
“Розумію, що важко сьогодні виживати. Підприємства радіють, коли виходять на нулі, а не на мінуси. Я готовий забезпечити вам захист, щоб ваших водіїв не “пресували” у місцях таких стоянок. Можливо, вони принесуть навіть вигоду для таксі, адже люди знатимуть, що саме у цьому місті завжди є авто, і ним без проблем можна скористатися”, – відповів пан Ярослав керівникам служб.
Він пообіцяв, що найближчим часом організує рейд по “нелегальниках”, до якого залучить представників транспортної інспекції, громадських організацій та засобів масової інформації.
А власники таксі-служб кажуть, що готові за свій кошт облаштувати стоянки для таксі, якщо тільки міська влада дасть гарантію, що їхніх водіїв не “пресуватимуть”.

“Про Захід”


Про Захід