Начальник управління молоді і спорту ОДА Денис Ман – про перші підсумки роботи і подальші плани

Опубліковано:





Нещодавно управління молоді і спорту Закарпатської ОДА очолив новий керівник Денис Ман. За три тижні роботи він встиг створити електронну скриньку для пропозицій, виступив за те, щоб збільшити бюджет на молодіжні ініціативи зі 150 до 350 тисяч, а на оздоровлення закарпатських дітей – з 600 тисяч до 3 мільйонів.
Молодий керівник переконує, що управління не ділитиме види спорту на “своїх” і “чужих”, а також каже, що не дозволить, аби в межах управління та підвідомчих структур траплялися факти незаконних поборів або факти перевищення повноважень з боку посадових осіб.
Отже, про перші підсумки роботи на посаді начальника управління, думки та ідеї щодо подальшої роботи Денис Ман сьогодні розповів “Про Заходу”.

Реагувати на звернення тоді, коли вони надходять

“Управління молоді і спорту – це структура, покликана координувати реалізацію державної політики в сфері фізкультури, спорту, молодіжної політики та оздоровлення дітей. Ми маємо допомагати спортсменам, створюючи їм належні умови для тренування, підготовки до змагань, організовувати роботу баз тренування, в рамках кошторисів оплачувати спортивні заходи, роботу спортивних шкіл, тренерів тощо. Також управління координує розвиток молодіжної політики, сприяючи молоді в самореалізації та реалізації проектів. Окрім цього, наша структура організовує процес оздоровлення дітей та сертифікує заклади з оздоровлення. Судячи із такого обсягу роботи, можна зрозуміти, для чого управління молоді і спорту виокремили із департаменту освіти і науки, молоді та спорту”, – каже Денис.

За його словами, в ОДА щодня надходить дуже багато листів, звернень, прохань громадян тощо. Адміністарція в межах компетенції має дати відповідь на всі.
“Процедура наступна: громадянин звернувся до голови адміністрації, той ставить резолюцію із зазначенням відповідального керівника профільного структурного підрозділу, який максимально близький до виконання і той в міру завантаження дає відповідь”, – розповідає начальник управління. – “Часто буває, що листи чекають на виконання в останній момент, “бо є важливіші справи”. Я вважаю такий підхід неправильним. Управління молоді і спорту реагуватиме на звернення в момент їх надходження. Це забезпечить рівномірне навантаження на працівників, і що важливіше – дасть можливість встановити ефективний діалог з громадськістю”.

Денис Ман каже: інколи є ситуації, коли звичайної відписки недостатньо для вирішення ситуації: “Певно, кожен із нас десь зустрічався із простими відписками. І вони дратують”. Він переконаний, що службовець нового типу має не тільки мати нестандартні думки та підходи, але і намагатися справді допомогти тому, хто звернувся.

Ідеї від громадськості – на електронну скриньку

У перші дні на посаді начальника управління Ман створив електронну скриньку proponyj@gmail.com , на яку просить надсилати пропозиції щодо роботи управління.
“Я впевнений, що чимало закарпатців мають хороші ідеї, але досі їх не було, кому пропонувати. Хочу, щоб думка людей щодо посадовців змінилася, всі начальники мають бути абсолютно відкритими, готовими до діалогу і максимально публічними. Електронну скриньку я перевіряю особисто і додаю пропозиції до нашого плану. Бачення громадян повинно бути важливим для влади”, – зазначив Денис Ман.

Оздоровлення дітей та виховання відповідальних майбутніх політиків

Новий керівник каже, що в управлінні чимало проблем, які треба негайно вирішувати. Це, зокрема, організація оздоровлення дітей. Річ у тому, що держава поставила норматив – 70% оздоровлених дітей Закарпаття протягом року. У бюджеті на фінанснування цього показника закладено всього 600 000 грн. “Досягнути норматив – це як в космос полетіти… Тому ми пропонуємо збільшити фінансування ще на 3 мільйони, аби показники можна було справді втілити в життя, – підкреслює Ман, – хоча вони куди менш важливі, ніж якісне оздоровлення дітей”.

Він каже, що фінансування молодіжних ініціатив у краї також замале: “Про це я говорив ще тоді, коли не був начальником, оскільки працював у сфері молодіжної політики. 150 тисяч – це мізерні гроші на підтримку молоді. Чомусь цей напрям ніколи не цікавив нашу владу. Якщо не виховувати відповідальних, готових працювати на благо держави активістів вже зараз, то наша країна не вийде на один рівень з провідними європейськими державами”.

“Своїх” і “чужих” видів спорту не буде

Ділити види спорту на “свої” та “чужі” в управлінні не збираються. Напрям фізкультури і спорту продовжить активний розвиток, а всі види спорту підтримуватимуть однаково.
“Є пріоритети, визначені державою: олімпійські види, ті види, що приносять області високі рейтинги тошо. Вони залишаться для нас першочерговими. Але ми не можемо забувати про той спорт, який перейшов на повну самоорганізацію, бо його представники зневірилися чекати підтримки”, – переконує начальник управління.

Він каже, що спортивне життя краю творять спортсмени, тренери та керівники різних спортивних організацій. Завдання влади – підтримувати їх. В межах бюджету і компетенції управління долучиться до всіх ініціатив та надасть всіляку підтримку спортсменам, які виборюють для Закарпаття медалі та славу.
Денис Ман зазначив, що на Закарпатті варто формувати своєрідні спортивні рейтинги. Це дозволить називати кращого спортсмена місяця чи року, “рекламувати” спорт та формувати у суспільстві позитивні тенденції до здорового способу життя, бажання дітей наслідувати і бути схожими на спортсменів.

Зараз управління пропонує продовжити термін дії програми “Спортивний майданчик”, яку не виконали минулого року, та все-таки встановити 11 майданчиків (на суму 3 млн. 102 тис. грн.) на території області. Це питання має розглянути сесія обласної ради.

…І корупції також

Ман переконує, що одним із напрямків його роботи буде боротьба з корупцією: “Хочу попередити тих, хто дозволяє собі думати, ніби посада директора ДЮСШ чи якоїсь іншої спортивної структури, яка знаходиться у нашому підпорядкуванні, – це місце для власного бізнесу! Ми будемо реагувати, якщо будуть виявлені факти незаконних поборів або факти перевищення повноважень з боку посадових осіб. Захист спортсменів та їх право на заняття спортом без хабарів беру на себе і прошу інформувати відразу. Вже маємо одне колективне звернення, на яке належним чином раніше з якихось незрозумілих причин керівництво управління не реагувало”.
Найближчим часом управління опублікує свої плани роботи на 2015 рік, вводитиме елементи електронного врядування, а також оголосить конкурс на заміщення вакантних посад.

“Про Захід”


Про Захід