5-річну ужгородку запросили на світовий конкурс краси “Little Miss World 2014”

Опубліковано:

 Для ужгородської сім'ї Поповичів краса – справа повсякденна. Мама Оксана з двома донечками – Анною-Марією та Марією Луїзою –  є майже постійними учасницями і переможницями конкурсів краси. Щоправда, мама до сестричок-моделей приєдналася нещодавно: Оксана Попович була учасницею конкурсу “Місіс Закарпаття”. Однак, саме мама у підготовці дівчаток до конкурсів бере чи найактивнішу участь.  

 5-річна ужгородська красуня Марія-Луїза Попович здобула титул “Міні-міс Україна-Талант”, а з ним і запрошення представляти Україну у міжнародному конкурсі краси і таланту “Little Miss World 2014”.

Оксана Попович зізнається: підготовка до конкурсів дається не надто легко. Але це не про дівчаток, а про маму, яка переживає більше за самих красунь: “Конкурсами займаємося близько 1,5 року, – розповідає Оксана. – Раніше займалися цим всім аматорськи, не професійно, граючись.  2 місяці тому Іштван Федьо запропонував мені взяти участь у конкурсі “Місіс Закарпаття”. Іштван хотів показати мені іншу сторону цих конкурсів, щоби я не дуже серйозно сприймала коли у дітей, щось не виходить, щоб бачила закулісся, і як взагалі все відбувається, наскільки це складно. Там я познайомилася із Наталією Вороною, громадським діячем і президентом Громадської організації “Красуні Закарпаття”, яка зацікавилася моїми донечками”, – розповідає Оксана.  

Наталія Ворона запропонувала Анні-Марії та Марії-Луїзі  взяти участь у конкурсі “Міні-міс Україна” і тоді дівчатка розпочали посилену підготовку. “Наталія займалася нашим куруванням з Києва, а Іштван Федьо робив нам хореографічні постановки. Дефіле з Марією-Луїзою  займалася Яна Русин, теж закарпатка. Вона підправила виходи професійно, ввела свої нотатки. Іштван зробив постановку танцю Чарлі Чапліна і Майкла Джексона”, – розповідає красуня-мама.

За словами Оксани,  на Закарпатті Чарлі Чапліна у виконанні 5-річної Марійки вже бачили, бо із цією хореографічною постановкою дівчинка перемогла на “Чарівній перлинці”. “Майкла Джексона вирішили додати, аби оновити виступ. Своєрідний сюрприз.  Чаплін закінчується, а потім починається такий мікс – і Майкл Джексон. Іштван хотів зробити ефект несподіванки, де Чаплін “перетворюється” у Джексона. У Маші це шикарно вийшло. Правда, танець дуже важкий, вони його ставили 3 місяці”, – розповідає Оксана Попович.

Марія-Луїза – дуже активна дівчинка. Займається танцями у “Бліці”, кілька років також гімнастикою у спортивній школі при “Динамо”. Крім того, маленька красуня вивчає англійську та угорську мову, навчається дизайну та займається малюванням  у школі “Радість”.

Міні-міс Україна – 5 конкурс Марії-Луїзи. “Ми одні з небагатьох, кого запросили на міжнародний конкурс “Little Miss World 2014″. Однак, вершини, до якої ми йшли, вже досягли. Марії запропонували стати обличчям дитячої лінії дому моди Helenber – Helenber Kids. Ми такого й хотіли. Конкурси – це була сходинка до більших справ”, – пояснює мама.  

Щодо подальшої участі дівчинки у конкурсі, який відбуватиметься восени Туреччині, Оксана Попович каже: “Не знаю, як вийде. Якщо знайдемо спонсорів, то поїдемо. Зараз з організацією поїздки і з конкурсом нам дуже допоміг Володимир Гісем. Ми йому дуже вдячні. Бо були моменти, коли думали вже не їхати на конкурс. Він нас підтримав і дякуючи йому все відбулося. Якщо хтось зможе нам допомогти, то цілком можливо, що візьмемо участь у конкурсі в Туреччині”.

Марія-Луїза Попович, готуючись до “Міні-міс Україна” займалася дефіле і хореографією щодня:  “Майже кожен день у Маші була година дефіле з Яною Русин і година танцю з Іштваном Федьо”, – каже Окасна. І додає, що Марійці  підготовка до конкурсу важко не давалася: “Тяжко давалося мамі. Дуже тяжко! Бо мама з кожним конкурсом все стрункішою стає, оббиває собі ноги валізами, а для донечок – це як гра. Вони вже географію України під час конкурсів вчать, бо запам'ятовують, де знайшли собі друзів. Знають, де Суми, де Вінниця… Для них це все свято. А для мами, звичайно, не дуже легко. Але я розумію, що їм це подобається”.

Найпершим і найстрогішим критиком для дівчаток-моделей є мама. “Я дуже критикую донечок. Одразу бачу, де щось не так, де треба було підправити. Я для них найстрогіший критик. Вони мені кажуть: “Мама, ти нас ніколи не хвалиш”. А я просто розумію, що навколо багато підлабузників, крім мами правду ніхто не скаже, тому я одразу їм кажу, що не добре, без поблажок. Марія сприймає нормально, Анюта – більш тяжко. Вона у нас романтична натура, художник. Марійка робить все швидко, одразу вловлює. Анічка сердиться, коли я роблю зауваження. Я з нею трохи по-іншому себе веду”, – розповідає мама маленьких красунь.  

Часто сценічні костюми і одяг Оксана шиє для донечок сама. Цього разу для участі у “Міні-міс Україна” вона пошила для дівчаток платтячка фей: “Вони не були однаковими повністю. Але я цим хотіла підкреслити, що вони – сестрички. І зі сцени це було добре видно”, – розповідає мама.  

Оксана згадує і деякі труднощі під час конкурсу: “Коли Маша показувала номер на звичайних репетиціях, станцювала шикарно. Але коли була фінальна репетиція, у залі вже були присутні журі, тільки без глядачів, Маша чомусь вирішила весь танець тривалістю 2,5 хвилини вмістити у 1 хвилину. А наступні 60 секунд танцювала один і той самий рух. Вона коли зійшла зі сцени, сказала мені: “Я запорола”. Ми вже думали, що це повний провал. Маша розплакалася. Але ми зібралися, все обговорили, домовилися, що вона буде слухати музику. Дитині все-таки 5 років. І ми знайшли у музиці своєрідний момент і домовилися, що якщо вона буде бачити, що у кінці робить один рух пальчиками, але відчує по музиці, що зробила його більше 4 разів і ще його треба повторити, бо є час, значить у той моментв вона  вставляє  “лунную походку”. Ми так домовилися і Маша це зробила. Її “лунная походка” просто зачарувала зал, і коли вона повторила її у кінці, то глядачі встали, почали Маші аплодувати. І ми вже бачили, що для журі Вона стала фавориткою”, – розповідає Оксана Попович.   

Перед виступами Марія-Луїза не боїться, стверджує Оксана. “Боїться мама. Мама переживає, п'є валер'янку. У нас є єдина проблема: якщо нема на сцені професійного світла, Маша може не виступити. На репетиціях ніколи не показує себе на всі 100. Але бувають такі моменти, що журі оцінюють не стільки сам фінал, скільки процес підготовки. І у такому разі ми програємо. Вона просто звикла, що має працювати на сцені, коли є світло, вона зразу вживається в образ, починає грати. Справжня маленька зірочка”, – розповідає мама.  

Сама Оксана взяла участь у конкурсі краси, як сама каже,  “тільки через те, що Іштван вмовив”. “Чесно кажучи, за 2 місяці підготовки у мене вже був нервовий зрив. Я зрозуміла наскільки це важко. Плюс у тому, що ми освоїли дуже важке дефіле. Я теж займаюся дефіле, бо виявилося, що у мене з цим трохи є проблеми. Дівчаткам  я пояснити помилки могла, а коли сама взялася це виконувати, зрозуміла, що тяжко. Але шкодування своїх красунь мені вистачило рівно на два дні після конкурсу. А потім – знову критика”, – сміється   Оксана Попович.

На питання, що для родини красунь є отак ж краса, каже: “Краса – це, в першу чергу, внутрішній світ. Якщо є сяйво зсередини, то є і зовнішня краса. Завжди на конкурсах кращими ставали діти, які не є ідеально красивими зовні. Це були діти, у яких йде сяйво зсередини. Це є справжня краса”. “Буває, що людина красива, має ідеальні риси обличчя, але її нема, на сцені вона відсутня. Часто по 50, по 40 учасників виходять на сцену. Журі не так легко їх виловити і оцінити. Нам пощастило: Маша коли виходить на сцену, одразу світиться. Анічка –  дуже романтична натура. Коли журі любить такий типаж,  –  вона безумовно у фаворитах”, – розповідає мама красунь.

Щодо недобросовісної конкуренції на дитячих конкурсах краси, Оксана зазначає: “Чи будуть  такі прояви на конкурса,х більше залежить від батьків. Якщо батьки нормально, адекватно все сприймають, то і дітки будуть відповідно реагувати, товаришувати, гратися. За всі конкурси завжди була одна-дві дитини, які через поведінку мами також поводили себе неадекватно.  Були моменти щипання на сцені під час репетицій, були моменти наступання на ногу. Зараз на конкурсі на одному з виходів, я із залу не могла зрозуміти, чому моя Марійка себе якось не так поводить на сцені. У Маші була одна конкурентка  Мама однієї дівчинки чомусь вирішила, що конкуренткою буде Маша. І вона кричала на дитину. Але потім Маша заспокоїлася, бачила, що їй журі аплодує. І у неї все виходило”, – каже Оксана.  

У родині красунь навіть є свої “модні звички”: “Радимо завжди одна одній, що одягти”, – ділиться Оксана.  “Коли мама одягається, то обидві мені говорять, чи їм подобається, чи ні. А коли мама вийшла десь без них, а потім вони до мене під'їжджають, то якщо бачать мене і їм не подобається, як мама виглядає , одразу ставлять “незачет”.  Також шию  їм одяг схожий, щоб було видно, що вони сестрички. Різні, але сестрички”, – розповідає Оксана.  

Старша донечка-красуня Анна-Марі також планує продовжувати юбрати участь у конкурсах: ” Танцями і гімнастикою Анюта займалася раніше, але їй це не подобається. Вона залишила.  Бачу, що їй цього не вистачає. У Ані дуже сильний голос. Вдома співаємо “Аве Марія”, але поки ще тільки вдома. Думаю, з Анічкою ще візьмемо участь у  “Міні-міс Україна”.

На питання, як до “красивої роботи” усіх трьох ужгородських красунь ставиться тато Оксана каже: “Тато радий, але коли питання стосується фінансів, то він трохи вже стомився. Я сама шию костюми, але закупити тканину, каміння – це досить недешево. Поїзди, орагнізаційні внески для участі в конкурсі – це все дуже б'є по кишені. Але тато дуже радий, гордий, часто розчулюється, весь в емоціях, коли донечки перемагають, пишається”, – розповідає Оксана.  

А тим часом маленька переможниця Марія-Луїза зізнається про свої мрії: хоче стати перукарем і моделлю. А ще захоплюється тваринами – має вдома 5 собачок і одну кішку. Виявляється, красуня любить підбирати тваринок на вулиці. І, хоч мама не дуже любить кішок, вмовила її взяти до “комплекту” собачок. Однак, на цьому Марія не зупиняється: дівчинка мріє про ще одного руденького чи біленького собачку – шпіца або йоркширського тер'єра. Отак-от мрії у маленьких красунь :).

Аня Семенюк, Zaholovok.com.ua

Фото з сімейного архіву красунь

Про Захід