Історія битви: як бійці 128-ї та 80-ї бригад знищили російську танкову роту під Дебальцевим

Опубліковано:

Про битву за блокпост “Валєра” неподалік Дебальцева, в якому десантники з 80-ї аеромобільної бригади (Львів) разом з бійцями 128-ї Закарпатської ОБПГ знищили десятки одиниць ворожої техніки, повідомляє прес-центр АТО.

Своїми спогадами поділилися командир та бійці одного з підрозділів 80-ї бригади. Як повідомляє прес-центр АТО, справжні позивні командира не вказують, оскільки російські найманці спробують помститися за поразку в бою.

Командир розказав, що його підрозділ отримав наказ висунутися на підсилення пункту “Валєра”, який захищали підрозділи 128-ї бригади. Прибувши на місце, десантники побачили, що закарпатці ведуть важкий, проте успішний бій і встигли на той час підбити три ворожі танки, причому третій танк підбили гранатами.

Десантники включилися в бій, закрили деякі пробіли в захисті і взялися за знищення ворожої техніки. Протягом тижня вони тримали оборону, зумівши при цьому знищити кілька десятків російських броньованих машин “Тигр”, багато “КАМАЗів” та “Уралів”. А наостанок – ще й цілу танкову роту. Це стало відомо з документів, які українці знайшли в останньому підбитому танку.

Після такого розгрому найманці відступили, військові втримали свої позиції, а коли надійшла команда відступати, зробили це організовано разом зі всією технікою.


Про Захід